Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Çavuşoğlu, 'YPG'yi korumak için Afrin'e gelene fırsat vermeyeceğiz' diye konuştu. Dışişleri Bakanı, Suriye rejimine bağlı güçler Afrin'e girmeden önce de benzer açıklamalar yapmıştı. 

 

 

HABER MERKEZİ – Suriye rejimine bağlı güçlerin Afrin’de konuşlanmasına Türkiye’nin tepkisi sürüyor.
 
Cezayir Dışişleri Bakanı Abdülkadir Masahil ile bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuoğlu, görüşme sonrasında yaptığı açıklamalarda yine sert mesajlar verdi.
 
Rejim güçlerinin Afrin’e geçtiği yönündeki habeleri hatırlatan Çavuşoğlu şöyle konuştu:
 
 “Rejime yakın güçlerin buraya gelip gelmediğine ilişkin çok haber çıkıyor. Tavrımız net, DAEŞ-PKK-YPG’ye karşı mücadele eden hiç kimseye karşı değiliz. Terör hepimizin ortak düşmanı. Fakat PKK-YPG’yi korumak için buraya gelmek isteyenlere fırsat vermeyiz. Daha önce 5-10 araçlık bir konvoyun ilerlemesi oldu gereken yapıldı. İster milis ister başka adı ne olursa olsun fark etmez. Bizim için hangi ülke olursa, güç olursa olsun fark etmez. Terör örgütlerine destek vermeye çalışanlar bizim için eşittir PKK-YPG’dir ona göre muamele yaparız.”
 
DAHA ÖNCE DE "DURMAYIZ" DEMİŞTİ" devil
 
Dışileri Bakanı Suriye rejimine bağlı güçler Afrin'e girmeden önce de benzer açıklamalar yapmıştı. 
 
Çavuşoğlu hafta başında yaptığı açıklamada “Suriye rejim güçleri YPG’yi temizlemek için giriyorsa sorun yok. Korumak için giriyorsa bizi kimse durduramaz. Bu Afrin için de Menbiç için de geçerlidir, Fırat'ın doğusu için de geçerlidir” demişti.
 
Salı günü Afrin'e giren birlikler TSK'nın top ateşi saldırısı ile karşılanmış, Ankara birliklerin geri dönmek zorunda kaldığını iddia etse de hem PYD'den hem de Şam yönetiminden yapılan açıklamalarda bu birliklerin bombardımana rağmen Afrin'e ulaştığı bildirilmişti. 
 
22 Şubat 2018- sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.