Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dünya Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA), mülteci çocuklara yönelik hizmetlerinden dolayı, Recep Tayyip Erdoğan'a, 'Uluslararası Barış Ödülü' verme kararı aldı. (RTE, köpeğine, 'seçim' desteği aynı zamanda bu alçakca oyun! d.d.com)

 

 

 
© REUTERS/ Christian Hartmann
 
 
IPA'dan yapılan açıklamaya göre, kurumun Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu'nun davetlisi olarak Türkiye'ye gelen IPA yönetimi, mülteci çocuklar için yapılan çalışmaları yerinde görme imkanı buldu, sığınmacılar için yapılan kampları ziyaret etti.
 
Erdoğan: Suriyeli ve Iraklıların bir kısmını vatandaşlığa alacağız
 
Ziyaret sonrası IPA yetkilerinin Türkiye adına aldığı kararı açıklayan Kerem Hasanoğlu, yönetimin Erdoğan'a, mülteci çocuklarla ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı 'Uluslararası Barış Ödülü' vermeyi kararlaştırdığını bildirdi. Hasanoğlu, IPA başkanı ve yöneticilerinin, Erdoğan önderliğinde birçok çocuğun hayata tutunması ve yaşam hakkını kazanmasından çok etkilendiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:
 
"Çünkü birçok ülkenin duyarsız kaldığı bu konuda Türkiye yalnız başına 1 milyon 500 binin üzerinde bebek ve çocuğa kapılarını açarak onları misafir etti, ölmelerine izin vermedi. Dünyada birçok ülke bu durumu görmezlikten gelirken, Sayın Erdoğan önderliğindeki Türkiye, bu masum bebeklerin, çocukların hayata tutunmalarını sağladı. Bu atlanmaması gereken bir konu. IPA, dünya çocuklarının yaşam hakkına sunduğu katkıdan dolayı Sayın Erdoğan'a Uluslararası Barış Ödülü verilmesini kararlaştırmış ve kararla ilgili bilgi bakanlıklara iletilmiştir. Sayın Erdoğan'a dünyanın en büyük çocuk sağlığı kurumu adına çocukların yaşam hakkı için gösterdiği büyük çabadan dolayı teşekkürlerimizi sunarız."devil
 
IPA'ya 1 milyonun üzerinde çocuk doktoru üye olurken, 140 ülkede aktif olarak çalışıyor.
 
12 Mart 2018-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.