Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İzmir'de polisin düzenlediği operasyonda, aralarında Suriye'nin Şaidat bölgesinde 700 sivilin katledilmesinden sorumlu IŞİD emirlerinden olduğu iddia edilen K.E.H.'nin de bulunduğu Suriyeli 4 kişi yakalandı.

 

 

 
IŞİD'in Deyrezzor emiri gözaltında
 
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine başlatılan operasyonda, 4 IŞİD'li yakalanarak gözaltına alındı.
 
IŞİD’in Suriye'deki emirlerinden olan K.E.H.'nin İzmir'de olduğu bilgisi üzerine, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü operasyon düzenledi. 
 
Operasyonda yakalanan K.E.H.'nin Suriye'nin Deyrezzor şehri ve çevresinin emiri olduğu iddia edildi.
 
DHA'nın haberine göre Suriye'deki Şaidat bölgesinde 14 Aralık 2017'de 700 sivilin IŞİD tarafından öldürülmesinin sorumluları arasında da gösterilen K.E.H.'nin,
ayrıca IŞİD lideri Ebubekir El-Bağdadi'nin en yakın adamı olan ve Bağdadi öldükten sonra halefi olarak gösterilen, örgüt içinde de kafa keserken çekilmiş videoları yayınlanan Saddam Cemal'in akrabası olduğu belirtildi.
Suriye'deki operasyonlar sonrasında kaçan ve IŞİD komutanlarından olduğu iddia edilen K.E.H. ile birlikte örgütün diğer üst düzey yöneticisi oldukları belirtilen M.M., M.E.Z. ve Ö.M. de İzmir'de yakalandı.
 
İzmir’de yakalanan zanlılar sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 
 
27 Nisan 2018- artigercek- 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.