Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rus Askeri uzman,Viktor Litovkin, “NATO’nun varlık gösterdiği tüm bölgelerde gerilim tırmanıyor. Zira örgüt, güç gösterisinde bulunmaya, Rusya da dahil olmak üzere NATO’ya üye olmayan ülkelere baskı kurmaya çalışıyor” 

 

 

© AFP 2018 / DANIEL MIHAILESCU
 
Rus askeri uzman Viktor Litovkin, NATO’ya ait gemilerin Karadeniz’de en fazla 21 gün kalabildiklerini ve burada yapacakları manevraların güçlü bir filoya ve orduya sahip olan Rusya için tehdit oluşturmadıklarını belirtti.
 
Russia Today’e (RT) konuşan emekli albay Viktor Litovkin, NATO’ya ait gemilerin Karadeniz’e girişlerini yorumladı. Litovkin, “NATO’nun varlık gösterdiği tüm bölgelerde gerilim tırmanıyor. Zira örgüt, güç gösterisinde bulunmaya, Rusya da dahil olmak üzere NATO’ya üye olmayan ülkelere baskı kurmaya çalışıyor” diye konuştu.
 
Bu tür manevraların güçlü bir filoya ve orduya sahip olan Rusya için bir tehdit oluşturmadıklarını vurgulayan Litovkin, Karadeniz’e doğrudan çıkışı olmayan ülkelerin gemilerinin bu sularda en fazla 21 gün kalabileceklerine dikkat çekti.
 
RUS UZMAN: YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ
 
Rus askeri uzman, “Bu onların hakkı, bizse onların hareketlerini ve eylemlerini yakından takip edeceğiz ve buna göre tepki göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
 
NATO gemilerinin Karadeniz’e gelişinin nedeni ne?
 
Daha önce NATO’nun 2. Daimi Deniz Görev Grubu’nda yer alan İspanya, Türkiye ve Almanya’ya ait firkateynlerin Karadeniz’e girdikleri bildirilmişti.
 
NATO, ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) kendileri için stratejik öneme sahip olduğunu düşündüğü bölgedeki askeri varlığını uzun zamandır arttırıyor.
 
Geçtiğimiz ay sonunda Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoliy Petrenko, bakanlığın NATO’ya ait gemilerin Karadeniz’deki askeri varlığına karşı çıkmadığını açıklamıştı.
 
03 Mayıs 2018- sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.