Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Bosna Hersek de Erdoğan’ı İstemiyor
Erdoğan’ın seçim kampanyası çerçevesinde Avrupa’da yaşayan AKP'lilere hitaben Saraybosna’da miting yapma planı Bosna Hersek’te tepkiyle karşılandı. (RTE köpeği, 'itibar' arayışında, yakında 'AB-D' imdadına koşar,tıpkı 'Hendek Katliamı'nda koştukları gibi... d.d.com) 

 

 

 

Bosna Hersek de Erdoğan’ı İstemiyor
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim kampanyası çerçevesinde Avrupa’da yaşayan AKP'lilere hitaben 20 Mayıs’ta Saraybosna’da kapalı spor salonunda miting yapma planları Bosna Hersek’te tepkiyle karşılandı.
 
Almanya, Avusturya ve Hollanda da AKP'nin ülklerinde seçim kampanyası yapmasına izin verilmeyeceğini açıklamıştı. 
 
Deutsche Welle Türkçe'nin Bosna Hersek basınında çıkan haberlere dayandırdığına göre, Erdoğan'ın erken seçimler öncesinde Bosna Hersek'te bir konuşma yapacağını açıklaması ülkede şaşkınlık ve tepkiyle karşılandı.
 
Söz konusu haberlerde, ne Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığı'nın ne de Cumhurbaşkanlığı'nın Erdoğan'ın 20 Mayıs'ta Saraybosna'da yapmayı planladığı konuşma hakkında bilgisi olduğu belirtildi. Erdoğan'ın, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi'nin Boşnak Üyesi Bakir İzzetbegoviç'in özel davetlisi olabileceği ihtimaline dikkat çekildi.
 
'BİZ HABER VERMEDEN GELİNECEK BİR TEBAA  DEĞİLİZ'
 
Daha İyi Gelecek için İşbirliği (SBB) partisi Genel Başkan Yardımcısı Adisa Arapoviç, Erdoğan'ın Saraybosna'daki seçim etkinliği planlarını eleştirerek, "Bu kötü bir mesaj. Biz hiç haber vermeden ziyarete gelinecek tebaa değiliz" dedi.
 
Boşnak milletvekili Sadık Ahmetoviç, haber portalı klix'e yaptığı açıklamada, "Eğer isteyen herkes, siyasi toplantılar düzenlemek için ülkemize gelirse, egemenliğimizi kaybederiz" dedi.
 
Bosna Hersek'e bağlı Sırp Cumhuriyeti'nin lideri Milorad Dodik de Boşnak lider İzzetbegoviç'i Erdoğan'ı tek taraflı olarak desteklemekle suçlayarak, Erdoğan'ın Saraybosna'daki seçim etkinliği planlarını eleştirmişti.
 
Erdoğan'ın Saraybosna'da 1984 Kış Olimpiyatları için yapılan spor salonunda konuşması planlanıyor.
 
Erdoğan, Güney Kore dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, Avrupa'nın bazı ülkelerinde Türk siyasetçilerin olası seçim kampanyaları nedeniyle tartışma yaşanması dolayısıyla Avrupa'da yaşayan Türklerle Bosna Hersek'te buluşma kararı aldıklarını belirtmişti. 
 
05 Mayıs 2018-gazeteduvar.com.(Deutsche Welle Türkçe)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.