Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İddia-mı  bunlar, Yoksa gerçeklikMi!;  “Muharrem İnce, Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) rehin tutulmaktadır. ‘Dediğimizi yapmazsan yarın kan gövdeyi götürür' denmiştir...Meral Akşener ise tamamıyla kayıp... FOX TV basıldı, A Haber gibi yapıldı... 

 

 

 Muharrem İnce 24 Haziran Gecesi Neredeydi? 
 
24 Haziran seçimleri akşamı Muharrem İnce'nin televizyona çıkıp açıklama yapmaması tartışmalara sebep olmuştu. 
 
Sözcü yazarı Saygı Öztürk, İnce'nin o akşam nerede olduğunu yazdı.24 Haziran seçimlerinin üstünden zaman geçmesine rağmen tartışmaları bitmiyor. 
 
Televizyonda görünmemesi nedeniyle hakkında sosyal medyada spekülasyon yapılan CHP'li Muharrem İnce'nin seçim gecesi nerede olduğunu Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk yazdı.
 
İşte Öztürk'ün o yazısı: 
 
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, oyunu kullandıktan sonra saat 17.00 civarında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önüne geldi. Kendisini YSK önünde hem CHP'nin hem de İnce'nin temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu karşıladı. 
 
İnce, açıklama yaptıktan sonra minibüsle ayrıldı ve bir daha da seçim gecesi basının önüne çıkmadı, yerini de kimse öğrenemedi.
İşte bu durum, İnce ile ilgili müthiş iddiaların başlangıcı oldu. 
 
O bomba iddialardan birisi sosyal medyada şöyle yer aldı:
 
“Muharrem İnce, Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) rehin tutulmaktadır. ‘Dediğimizi yapmazsan yarın kan gövdeyi götürür' denmiştir. Koruma polisi bunu merkeze iletmiştir. İnce'nin eşi de ortada yok. WhatsApp'dan zorla İsmail Küçükkaya'ya'a ‘Adam kazandı' mesajı attırılmış. 
 
Üstüne 7 YSK üyesine zorla dediklerini yaptırıyorlar.
 
Meral Akşener ise tamamıyla kayıp ve hakkında kesin bir bilgi yok. FOX TV basıldı, A Haber gibi yapıldı. Yayınlar kesildi. İşte bu bir darbedir. İzmir, İstanbul'da mobese kameraları kapatılmıştır. Haberler susturulmuştur.” 
 
Buna inanan inandı. 
 
Peki o gece hiç ortaya çıkmayan Muharrem İnce neredeydi? 
 
Swiss Otel'in 8. katındaydı. 
 
Annesi, eşi, ağabeyi, kız kardeşi, TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün, TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay ve birkaç milletvekili ve başından beri yanında bulunan bazı arkadaşları ilebirlikteydi. 
 
O kat, olduğu gibi kapatılmıştı ve başkaları çıkamıyordu.
 
“SEÇİM İKİNCİ TURA KALIYOR”
 
Muharrem İnce'ye, 18.45'te gelen bilgi, oyların yüzde 21.5'unun sayıldığı, Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 59, Muharrem İnce'nin de yüzde 29 oy aldığıydı. 
 
İlerleyen saatte de İnce'ye ulaşan tüm veriler seçimin ikinci tura kalacağı yolundaydı.Erdoğan, saat 22.30 civarında seçimi kazandığını belirtip halka teşekkür ederken, CHP Genel Merkezi'nden saat 23.30'da yapılan açıklamada;
“seçimin ikinci tura kaldığı” öne sürülüyordu. 
 
CHP'ye göre, seçim AKP'liler tarafından manipüle ediliyordu.
 
İnce'nin çıkıp seçimle ilgili basına açıklama yapması istendi istenmesine ama İnce de önce, sonuçları görmek istedi. Seçmenin tüm beklentisine rağmen İnce'nin açıklama yapmaması, moralleri alabildiğine bozdu. 
 
Anlaşılıyordu ki birinci turda Erdoğan seçimi kazandı. İnce, ancak pazartesi günü açıklama yaptı.
 
İşte bunlar yaşanırken, İnce'nin rehin alındığı, tehdit edildiği iddiaları yayılıyordu.
 
Muharrem İnce, eşi ile birlikte çarşamba akşamı Dalaman'a gidecek uçağa bindi. Oradan Bodrum'a geçti. Bir süre dinlenecek, sonra illere teşekkür gezisine başlayacak. 
 
Hatırlatalım, CHP'de olağanüstü kurultay beklenmiyor. İnce'nin bundan sonra ne yapacağı merak ediliyor. Kimisi belediye başkanlığına aday gösterileceğini söylüyor ama genel merkez “Bu konuları konuşmak için erken” diyor. 
 
Kaynak; 29 Haziran 2018- Yeniçağ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.