Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence; “Erdoğan’a ve Türk hükümetine, ABD Başkanı adına bir mesajım var. Pastör Andrew Brunson’ı hemen şimdi bırakın ya da sonuçlara hazırlıklı olun” Bir açıklama da Trump'tan geldi: ''Brunson’u ya Şimdi bırakın ya da Sonuçlara hazır olun''

 

 

ABD'den Brunson için üst üste Tehditdevil
 
Son duruşmada tutukluluğuna devam kararı verilen ABD'li pastör Brunson dün ev hapsine alınmıştı.
 
Ancak karar ABD'yi tatmin etmemişti. Ev hapsine bir tepki de bugün ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'den geldi.
 
Pence,  ‘Brunson’un serbest bırakılmaması halinde Türkiye’ye yaptırım uygulayacaklarını’ söyledi.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın ev sahipliğini yaptığı Dini Özgürlükler Konferası'ndaki konuşmasında Pence, Türkiye’de ev hapsinde tutulan rahip Brunson konusunda Ankara’ya sert mesajlar gönderdi.
 
Din özgürlüğü üzerine yapılan üç günlük konferansın kapanışında konuşan Pence;
 
“Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türk hükümetine, ABD Başkanı adına bir mesajım var. Pastör Andrew Brunson’ı şimdi bırakın ya da sonuçlara hazırlıklı olun” ifadelerini kullandı.
 
Pence'nin mesajı şöyle: Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türk hükümetine, ABD Başkanı adına bir mesajım var. Pastör Andrew Brunson’ı ya şimdi serbest bırakın ya da sonuçlarına hazırlıklı olun. Eğer Türkiye bu masum inanç insanını serbest bırakıp evine, Amerika’ya göndermek için derhal harekete geçmezse, Pastör Andrew Brunson serbest kalana dek, ABD Türkiye’ye önemli yaptırımlar dayatacaktır.
 
ABD Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Philip Kosnett’ten de konuyla ilgili açıklama geldi. Twitter’dan bilgi veren Kosnett;
 
 “Biraz önce Rahip Andrew Brunson ve eşi Norin ile görüştüm. Cezaevinden çıkarılması, evine ve eşine dönmüş olmasından dolayı Andrew ve Norin elbette çok memnun. Dün Beyaz Saray ve Dışişleri Bakanlığı’nın da açıkça ifade ettiği gibi, bu ara adımı memnuniyetle karşılıyoruz; fakat bu gelişme, sadece bir ara adımdır. Ayrıca, Andrew Brunson özgür kalana, o ve haksız olarak gözaltına alınan diğer Amerikan vatandaşları ve ABD’nin diplomatik temsilciliklerinin Türk yerel çalışanları için adalet yerine getirilene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çok teşekkür ederim” dedi.
 
TRUMP 'TÜRKİYE'YE BÜYÜK YAPTIRIM' DEDİ
 
Pence'nin hemen ardından bir açıklama da Başkan Trump'tan geldi. Trump sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi: 
 
''ABD, büyük bir Hristiyan, bir aile babası ve harikulade bir insan olan Pastör Andrew Brunson'u uzun süredir hapsettiği için Türkiye'ye büyük yaptırımlar uygulayacaktır. Brunson büyük acılar çekmektedir. Bu masum din adamı derhal serbest bırakılmalıdır!''
 
26 Temmuz 2018-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.