Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Afrika Haber Ajansı/ “Türkiye Birlik Ağı”nın (TSN)  Geçici Başkanı Majesty Mnyandu; “Biz barışçıl ve kararlı biçimde Erdoğan’ın Türkiye’deki diktatöryal yönetimini protesto ediyorduk. Bir anda elçilik binasından güvenlik görevlileri çıktı bize saldırdı, gördüğünüz gibi yüzüm kanıyor” dedi. 

 

 

Erdoğan'a, Afrika'da Protestoyes

 
BRICS zirvesi için Güney Afriaka’ya giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Pretoria Türk Büyükelçiliği dışında protesto eden göstericiler Türk Büyükelçiliği’nden çıkan güvenlik görevlilerinin müdahalesine maruz kaldı...
 
BRICS zirvesi için Güney Afriaka’ya giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Pretoria Türk Büyükelçiliği dışında protesto eden göstericiler Türk Büyükelçiliği’nden çıkan güvenlik görevlilerinin müdahalesine maruz kaldı.
 
(Pankartda; bebek-çocuk Katili, hırsız.. Erdoğan yazıyor)
 
Afrika Haber Ajansı‘nın haberine göre, “Türkiye Birlik Ağı”nın (TSN)  Geçici Başkanı Majesty Mnyandu;
 
 
“Biz barışçıl ancak kararlı biçimde Erdoğan’ın Türkiye’deki diktatöryal yönetimini protesto ediyorduk. Bir anda elçilik binasından güvenlik görevlileri çıktı , bize saldırdı. Birisi suratıma tekme attı. Gördüğünüz gibi yüzüm kanıyor” dedi. 
 
(burası Afrika,RTE itini Protesto ediyorlar. d.d.com)
 
Mnyandu şöyle devam etti:

 
“Tavırlarına gerçekten çok şaşırdık. Burası Güney Afrika, özgür bir ülke. Engellenmemize müsaade etmeyeceğiz, Erdoğan pankartlarımızı görene kadar buradan ayrılmayacağız. O gelene kadar burada bekleyeceğiz.”
 
(burası Afrika, RTE itini Protesto ediyorlar. d.d.com)
 
TSN grubu yaptığı basın açıklamasında;
 
 
“Türkiye’de iki yıldır devam eden OHAL ve yeni terörle mücadele kanunu akademisyenleri, gazetecileri, siyasi aktivistleri, hak savunucularını hedef almak için insan hakları ihlallerine uygun bir zemin hazırlamaktadır” denildi.
 
 
TSN;  “Erdoğan yönetiminde aralarında hakim, gazeteci, öğretmen, kamu çalışanının olduğu 250 binden fazla insanın işini kaybettiğini, diğerlerinin gözaltına alındığını, açığa alındığını ve soruşturmaya tabi tutulduğunu” dile getirdi.
 
26 Temmuz 2018-Odatv.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.