Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Mahalleli, çocuk kaçırmaya teşebbüs ettiğini iddia ederken, Görgü tanığı ATM önünde Kapkaç Yaptığını belirtti... Polis de,  G.B (38) isimli şahısın gasp ve oto hırsızlığı suçlarından kaydının olduğunu söyledi. ('harikasın' ABD, bir salhane köpeği eliyle -RTE- kimse bir toplumu zombiler haline getiremezdi)

 

 

İstanbul'un Göbeğinde Linç Edip Öldürdüler
 
İstanbul Maltepe'de bir çocuğu kaçırmaya çalıştığı iddia edilen G.B. mahalleli tarafından linç edildi.
 
İfadesi alınırken fenalaşan G.B., yaşamını yitirdi. Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, İstanbul'un Maltepe ilçesi Bağlarbaşı mahallesi Bağdat Caddesi üzerinde, iddiaya göre G.B. (38) isimli şüpheli, yolda yürüyen küçük yaştaki E.B.'yi kaçırmak istedi.
 
Durumu fark eden çevredeki bazı yurttaşlar G.B'yi darp etmeye başladı.
 
Olayın linçe dönüşmesi üzerine polis müdahale etti.
 
Polis, G.B.'yi kalabalığın arasından çıkartarak hastaneye götürdü. İddiaya göre G.B.'nin tedavi olmak istememesi üzerine ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürdü. 
 
"POLİS MERKEZİNDE FENALAŞTI"
 
Polis merkezinde işlemlerinin yapıldığı esnada rahatsızlanan G.B., ambulansla hastaneye götürüldüğü sırada hayatını kaybetti.
 
GÖRGÜ TANIĞI: ÇOCUK KAÇIRMA İLE İLGİSİ YOK
 
Öte yandan cumhuriyet.com.tr'ye ulaşan bir görgü tanığı, olayın çocuk kaçırma ile bir ilgisi olmadığını ve emniyete giderek bu konuda bilgi vereceğini söyledi.
 
Görgü tanığının  verdiği bilgi şöyle:
 
Akşam 22.30 sıralarında misafirlerim ile birlikte olayın yaşandığı yerin hemen karşısında bir kafede oturuyorduk. ATM'den para çeken bir anne ve kızın yanına yaklaşan şahıs 'Evde çocuklarım aç. Hakkını helal et' dedikten sonra kadının elindeki parayı kaptı. O esnada kadın elindeki telefonu düşürdü. Şahıs telefonu da aldıktan sonra olay yerinden kaçtı. Kapkaça uğrayan kadın ve kızının bağırmaları üzerine çevredeki esnaf ve kalabalık bir grup şahsın peşinden koştu. Sokak arasında gürültüler gelmeye başlayınca ben de arkadaşlarımla birlikte seslerin geldiği yere doğru yürüdüm.
 
"KULAĞINDAN KAN GELİYORDU"
 
Olay yerine vardığında şahsın yakalandığı ve yerde tekmelendiğini gördüğünü söyleyen görgü tanığı;
 
"Şahıs yerde sol kulağının üzerinde yatıyordu ve kafasının altında kan birikmişti. Kulağından kan geliyordu ve boşluğa bakıyordu. Kendisine atılan tekmelere tepki veremez duruma gelmişti. Kapkaça uğrayan kadın ve kızının tepkileri de kitleyi daha da öfkeli hale getirdi. Daha sonra polisler geldi ve ben olay yerinden ayrıldım. Bugün Maltepe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek gördüklerimi anlatacağım" dedi.
 
EMNİYETTEN AÇIKLAMA
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Bağlarbaşı Mahallesi Bağdat Caddesi üzerinde çocuk kaçırmaya teşebbüs eden bir kişinin vatandaşlar tarafından darbedildiği bilgisi üzerine Maltepe Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin söz konusu adrese gittiği anlatıldı.
 
Olay yerinde bu kişinin kalabalık bir grup tarafından darbedildiğinin görülmesi üzerine duruma müdahale ederek bu şahsın kontrollü bir şekilde bölgeden çıkartıldığına vurgu yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
"Mağdure E.B'nin anne ve babasının şikayetçi olması üzerine şüpheli G.B, öncelikle tedavisinin yapılabilmesi için hastaneye götürülmüş, şahıs tedaviyi reddetmiş, bunun üzerine gerekli adli işlemlerin yapılabilmesi için alınan adli raporundan sonra şüpheli şahısın Cumhuriyet Polis Merkezine intikali sağlanmıştır.
 
Polis merkezinde işlemlerinin yapıldığı esnada şahsın rahatsızlanması üzerine 112 talep edilmiş, ambulansla hastaneye intikali sırasında hayatını kaybetmiştir. Yapılan incelemede G.B (38) isimli şahısın gasp ve oto hırsızlığı suçlarından kaydının olduğu tespit edilmiştir."
 
27 Temmuz 2018- artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.