Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Berlin'le Ankara arasındaki ilişkilerin gergin olduğu iddialarıyla Erdoğan'ın Almanya ziyareti şimdiden bir kargaşaya neden oldu. (RTE köpeği için yaptığımız bu iltifat, 'Cem Özdemir' pisliği içinde, mersiyedir)

 

 

Çok Özel bir misafir; Erdoğan’ın Ziyareti
 
İklimin zehirlenmesine kızmıyorlar, suların zehirlenmesine kızmıyorlar, kentlerin zehirlenmesine kızmıyorlar, doğanın plastik çöplüğü olmasına kızmıyorlar.
 
Ancak Maaßen’e kızıyorlar, Seehofer’e kızıyorlar, Erdoğan’a kızıyorlar.
 
Bir hata yapan Prusya generali silahını çekerek kendisini vurmuştu.
 
Bunlarda utanmak da yok.
 
Berlin’le Ankara arasındaki ilişkilerin gergin olduğu iddialarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya ziyareti şimdiden bir kargaşaya neden oldu.
 
Ortak çıkarları olan taraflardan biri olan Almanya, gerginliğin sorumlusunun Türkiye olduğunu savunuyor.
 
Buna gerekçe olarak 2016 yılındaki başarısız darbe girişiminden bu yana Türkiye’deki insan haklarının ağır bir şekilde kötüleşmesi, Erdoğan’ı eleştirenler üzerindeki baskıların artırılması ya da Alman pasaportuna sahip olanlar da dahil olmak üzere hapsedilmesi gösteriliyor.
 
Almanya’nın sığınmacı akınını önlemek için gerek Türkiye ile yaptığı anlaşma, gerekse dünyadaki tüm diktatörlerle işbirliği içinde olması bu gerekçeleri inandırıcı olmaktan çıkıyor.
 
Almanya’ya cumhurbaşkanı olarak ilk devlet ziyaretini gerçekleştirecek olan Recep Tayyip Erdoğan bugün Berlin’e geliyor.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç günlük devlet ziyareti protesto gösterilerinin gölgesinde gerçekleşecek.
 
(alman basınında RTE köpeği)
 
Erdoğan’ın uçağı Tegel havalimanının askeri bölümüne inecek.
 
Erdoğan buradan, Berlin ziyareti boyunca konaklayacağı Brandenburg Kapısı’nın yakınındaki Adlon Kempinski oteline geçecek.
 
Resmi ziyaretlerine yarın başlayacak olan Erdoğan bugün Adlon otelinde Türk sivil toplum temsilcileri ve iş adamlarıyla bir araya gelecek.
 
Cuma sabahı Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Erdoğan’ı Bellevue Sarayı’nda askeri törenle karşılayacak.
 
Cumhurbaşkanlığı özel defterini imzalayacak olan Erdoğan, Steinmeier ile görüşmesinin ardından Başbakan Angela Merkel ile bir araya gelecek.
 
Öğle yemeğinin ardından Merkel ve Erdoğan ortak basın toplantısı düzenleyecek.
 
Milyonlarca çocuğun ve emeklinin yoksulluk içinde yaşamasını değiştiremeyen Almanya’daki basın özgürlüğü, gösteri özgürlüğü Türkiye’de olsaydı, asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışan insanın durumunu değiştirir miydi? 
 
Ben, emin değilim. Ya siz?
 
27 Eylül 2018- radyo kassel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.