Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Washington Post: Önceki cuma yapılan telefon görüşmesinde Erdoğan Trump'a "Neden hâlâ Suriye'den çekilmiyorsunuz?" diye sordu, Trump "Biliyor musun? Orası sizin olsun. Ben gidiyorum" yanıtını verdi.(yani, 'saldır beslemem saldır...' demiş. d.d.com)

 

 

 
ABD Başkanı Donald Trump’ın;
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yaptığı ve Suriye’den asker çekme kararı aldığı belirtilen telefon konuşmasına ilişkin yeni bir iddia ortaya attı.
 
Buna göre Trump konuşmada Erdoğan’a “Suriye sizindir, ben gidiyorum” dedi.
 
Washington Post gazetesinin üst düzey yetkililere dayandırdığı haberde, iki lider arasında önceki cuma yapılan telefon konuşmasının ayrıntıları yer aldı.
 
Buna göre Erdoğan telefonda, Arjantin’deki G-20 zirvesinde Trump’la gerçekleştirdiği konuşmanın bir benzerini yaptı; 
 
‘IŞİD’in yenilgiye uğratıldığını söylemesine rağmen, ABD’nin Kürtleri neden hâlâ desteklediğini’ sordu.
 
Habere göre Erdoğan;
 
‘Türk ordusunun IŞİD’in geriye kalan mevzilerini alabilecek kadar güçlü olduğunu’ dile getirdi. Trump ise bu sözlere yanıtında, “Biliyor musun? Orası sizin olsun. Ben gidiyorum” dedi.
 
Haberde, Trump’ın verdiği bu yanıtın Amerikan yönetiminde derin bir karmaşa yarattığı, ABD Başkanı’nı çarşamba günkü nihai açıklamasından önce ikna etme çalışmalarının dört gün sürdüğü belirtildi.
 
Washington Post, Savunma Bakanı James Mattis’in istifa mektubunu da, Trump’la perşembe günü görüşmeye gitmeden kaleme aldığını yazdı. 
 
23 Aralık 2018- gazeteduvar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.