Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

30 Aralık’ta yapılacak aday belirleme işleminin, halk oylamasıyla değil, başka bir yöntemle yapılacağı belirtildi.

 

 

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP), partililere yönelik operasyonlar ve il/ilçe binalarında devam eden açlık grevlerine düzenlenen polis baskınları nedeniyle adaylık için verdiği başvuru süresini üst üste uzatma kararı aldı.
 
Parti yönetimi, adayları belirlemek için bazı seçim bölgelerinde yapmayı planladığı halk oylamalarını da ertelemişti.
 
Duvar gazetesinden Özlem Akarsu Çelik’in HDP yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 32 belediye başkan adayının belirlenmesi için 30 Aralık’ta halk oylaması yapılacak.devil 
 
(son çırpınışlar, dibe vurdular... Kürdler PKK/HDP,TC ile ele oynadıkları 'Kanlı Hendek' oyunlarını unutmadı daha... d.d.com)
 
HDP Genel Merkezi’nden İl Aday Belirleme Komisyonlarına gönderilen genelgede yer alan halk oylaması yapılacak belediyelerin listesi şöyle:
 
VAN: İpekyolu, Edremit, Çatak, Özalp, Çaldıran, Başkale, Gürpınar.
 
HAKKARİ: Merkez ve Yüksekova.
 
BİTLİS: Tatvan.
 
MUŞ: Varto, Bulanık ve Malazgirt.
 
AĞRI: Doğubayazıt.
 
MARDİN: Kızıltepe, Nusaybin, Derik,  Mazıdağı ve Dargeçit.
 
ŞIRNAK: Cizre, Silopi ve İdil.
 
DİYARBAKIR: Bağlar, Yenişehir, Kayapınar, Sur, Bismil, Silvan ve Lice.
 
BATMAN: Merkez.
 
ŞANLIURFA: Halfeti.
 
DERSİM: Merkez.
 
‘ADAYLAR, OY ÇOKLUĞUYLA DEĞİL İKNA SÜRECİYLE BELİRLENECEK’devil
 
Halk oylaması yapılacak seçim bölgelerinden birinde, İl Aday Belirleme Komisyonunda görev yapan bir HDP yöneticisi, adayların halka sorulacak olmasıyla ilgili şunları söyledi:
 
(MİT, HDP'yi Kurarken,yaptıkları toplantıda, Demirtaş bizzat bu Toplantının içinde ve başındaydı... Türk gazeteleri haberi verirken, 'sanki Demirtaş' işin içinde değilmiydi, diyerek dalga geçerek vermiş bu yüzden...d.com)
 
“Bizde ön seçim gerçek anlamda bir halk oylamasıdır. Halkın geniş katılımının yanı sıra bu oylamada delegeler, bölgedeki bileşenler, PM üyeleri, milletvekilleri, kadın ve gençlik meclisleri, parti örgütleri de yer alır. Herkes oylamada görüşünü söyler. Oy çokluğu hesabı yapılmaz. İkna süreci işler. İsimler tartışılır, öneriler yapılır ve herkes birbirini dinler. Sonunda bir isim üzerinde ortaklaşılır ve o isim genel merkeze gönderilir.”
 
HDP’NİN İLK YEREL SEÇİMİ
 
2014 Yerel Seçimine Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile girdiklerini hatırlatan HDP yöneticisi, ilk kez Halkların Demokratik Partisi olarak yerel seçime gireceklerini ve DBP de dahil HDP’nin tüm bileşenlerinin var olan tüm seçim bölgelerinde partinin oyunu arttırmak için çalışacağını ve bunun başarılacağına inandığını söyledi. 
 
24 Aralık 2018-artigercek

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.