Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın basın açıklaması yandaş medya tarafından sansürlendi. Hürriyet, haberi web sayfasına taşısa da, kısa sürede kaldırdı.(asıl 'derin yandaş' Sizsiniz 'artigercek.com'Toplumu; bir faşist'den Medet umacak hale getirdiniz, Yayın politikanız tabak gibi ortada... d.d.com)

 

 

Mansur Yavaş konuşurken yandaş medya sustu

 
ARTI GERÇEK?- 'Millet İttifakı'nın 31 Mart Yerel Seçimleri'nde desteklediği CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP'li Mansur Yavaş’ın AKP'nin iddialarına karşı bugün düzenlediği basın toplantısı, siyasi iktidarın medyayı nasıl kuşattığına dair devil(bunları artık ahırdaki eşşekler bile biliyor, 'artigercek! Sen artık, bir boy aynası bulup, kendine bak!...d.d.com), önemli bir belge niteliği de kazandı.
 
Mansur Yavaş’ın AKP Sözcüsü Ömer Çelik tarafından ortaya atılan iddialara karşı yaptığı basın açıklamsı başta Demirören Medya grubu olmak üzere merkez medya olarak bilinen hiç bir büyük medya kuruluşu tarafından verilmedi.
 
Demirören Medya'nın haber kanalı CNN Türk, Doğuş Grubu’nun haber kanalı NTV açıklamaya canlı yayında yer vermezken Ciner Medya’ya ait Habertürk açıklamanın çok kısa bir bölümünü yayınlamakla yetindi.devil (efkara bakınız! d.d.com)
 
Artı TV, Tele1 ve Halk TV'nin canlı olarak izleyiciye ulaştırdığı basın toplantısının haber kanalları tarafından görmezden gelinmesi hatta altyazı olarak dahi görülmemesi kamuoyunda tepki çekerken, Hürriyet gazetesi sansürle birlikte bir skandala daha imza attı.
 
Siyasi iktidarın kararıyla Aydın Doğan'ın Demirören Holding'e sattığı Demirören Medya’ya ait Hürriyet gazetesinin internet sitesi, Mansur Yavaş’ın açıklamasını internet sitesinden yayınladı. Ancak bir süre sonra açıklama Hürriyet’in internet sayfasından kaldırıldı. Kaldırılan haberi Google arama moturuna yazarak bulmaya çalışan okurlar, sadece haberin başlığına ulşaşabildi.
 
FATİH PORTAKAL: BERBAT BİR DURUM, HEPSİNİ ARŞİVLİYORUM 
 
FOX TV Ana Haber Ancormen'i gazeteci Fatih Portakal, yandaş medyanın Mansur Yavaş sansürüne Twitter hesabından paylaştığı mesajla tepki gösterdi.
 
Ülkede medyanın durumu bugün için şöyle: dün #ÖmerÇelik sahte senet iddiası hk. konuşurken bütün haber kanalları canlı keserken, #MansurYavaş bugün konuştuğunda birazcık #haberTürk verdi. #cnn #ntv suspustu. Berbat bir durum. Hepsinin arşivliyorum, gelecekte kitap yapacağım.
 
"Ülkede medyanın durumu bugün için şöyle: dün ÖmerÇelik sahte senet iddiası hakkında konuşurken bütün haber kanalları canlı keserken, MansurYavaş bugün konuştuğunda birazcık HaberTürk verdi. CNN, NTV suspustu. Berbat bir durum. Hepsinin arşivliyorum, gelecekte kitap yapacağım."
 
12 Mart 2019-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.