Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Sivas Valisi; Tokat'tan, Yozgat'tan, Erzincan'dan gelen vakalar... bir bütün olarak değerlendirdiğimiz takdirde Sivas'ta Ürkütücü bir Tablo ortaya çıkabiliyor. Ölüm vakası çok çok az" dedi.  ('hasta ümitsiz, ama korkacak bir şey yok', der gibi... RTE iti, altın koltukta..d.d.com)

 

 

© AA /
TÜRKİYE
 
Sivas Valisi Salih Ayhan, şehirde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakalarının arttığı iddiasıyla ilgili olarak;
 
"Bunlar komşu illerimizden gelen, Tokat'tan, Yozgat'tan ve Erzincan'dan gelen vakalar. Onları sadece bir bütün olarak değerlendirdiğimiz takdirde Sivas'ta ürkütücü bir tablo ortaya çıkabiliyor. Ölüm vakası çok çok az" dedi.
 
Sivas Valisi Salih Ayhan, kentte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığıyla ilgili vaka sayısında artış yaşandığına dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. 
 
(Kastamonu'da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi şüphesi: Vücuduna yapışan keneyi çıkaran kişi hayatını kaybetti.. eski haber başlığı)

 
Tarım ilacından zehirlenme şüphesiyle Numune Hastanesine kaldırılan işçileri ziyaret eden Vali Ayhan, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sene yağışların çok fazla olduğunu söyledi.
 
KKKA hastalığıyla ilgili vaka sayısında artış yaşandığına dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Ayhan;
 
 
 "Bizde elbette vakalar var, yok değil ama bunlar komşu illerimizden gelen, Tokat'tan, Yozgat'tan ve Erzincan'dan gelen vakalar. Onları sadece bir bütün olarak değerlendirdiğimiz takdirde Sivas'ta ürkütücü bir tablo ortaya çıkabiliyor. Ölüm vakası çok çok az" dedi
'TEDİRGİN OLACAK HİÇBİR HUSUS YOKTUR'sad
 
Ayhan, özellikle Sivas merkezde hiç vaka olmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:
 
"Vakalar genellikle ilçelerimizden gelmektedir. Kurumlarımız hassasiyetle parkları, bahçeleri, birçok mesire alanında ilaçlama faaliyetlerini yapmaktadır. Tedirgin olacak hiçbir husus yoktur, bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Vatandaşlarımızı doğadan uzaklaştırıcı açıklamalardan kaçınmak lazım. 
 
Keneye bağlı ölüm vakası ilimizde 3 köyde ve genelde çoban vatandaşlarımızda oldu. Onun haricinde pikniğe giden, geziye giden, doğaya çıkan vatandaşlarımızda böyle bir hadise olmadı. Bunu özellikle kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Tokat'tan, Yozgat'tan ve komşu illerimizden gelen vakaları Sivas'ta oluyormuş gibi haber yapmak da doğru değil. Vatandaşlarımızın tedirgin edilmemesi gerektiğini özellikle söylemek istiyorum."
 
(Karabük'te 'Kırım Kongo Kanamalı Ateşi' şüphesi: Bebeğindeki keneyi çıkardıktan sonra öldü' eski haber başlığı)
 
Kene vakasının Sivas'ta çok yaşandığı söyleminin gündeme getirilmesinin doğru olmadığına dikkati çeken Ayhan, vatandaşların KKKA hastalığı ve hastalığı bulaştıran virüsü taşıyan keneler hakkında bilinçli olması gerektiğini belirtti. 
 
Sivas'ın doğa memleketi olduğunu ve çok geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu dile getiren Vali Ayhan, kene vakalarının sürekli gündemde tutulmasının, insanların doğadan, tabiattan uzak kalmasına neden olabileceğini, bu söylemlerden kaçınmak gerektiğini kaydetti.
 
08 Temmuz 2019-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.