Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Fatma Bingöl; '...bizi yalnız bırakmasınlar bizim gibi nice analar var, hepsi çıkıp gelsinler artık güçlerini toplasınlar korkmasınlar... biz kimsenin kapısına dilenmeye, ekmek istemeye gelmedik, biz ciğerimizi istemeye geldik. Onlara da çıkıp gelsin, yanımızda olsunlar” (TC kahpesi, Annelerin bu eylemi provoke etmeye çalışırken, bu kanlı, kahpe oyun, kendisine ve beslemelerine dönecek.. d.d.com)
 
 
 Diyarbekir Annelerinden Çağrı: Tüm Anneleri Buraya Bekliyoruz
 
HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 24 gün önce başlayan oturma eylemi bugün iki annenin de katılımıyla 47 aileye ulaştı. 
 
2014 yılında 14 yaşında oğlu kaçırılan anne Bingöl, diğer annelere çağrıda bulunarak Diyarbakır HDP il binası önüne davet etti.
 
 Diyarbekir annelerinden çağrı: Tüm Anneleri Buraya Bekliyoruz
 

Çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiası ile HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan aile sayısı 47’ye yükseldi.
 
Annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde bekleyişleri 24’üncü gününde devam ediyor.
 
Aileler çocukları gelene kadar eylemlerini sürdüreceklerini ve hiçbir şekilde oturma eylemlerinden vazgeçmeyeceklerini dile getirdi.
 
Ailelerin direnişi sürerken, sayı her geçen gün artıyor.
 
2014 yılında 14 yaşında kaçırılan Tuncay Bingöl’ün annesi Fatma Bingöl, diğer annelere çağrıda bulunarak HDP il binası önüne davet etti.
 
"Asla vazgeçmeyeceğiz"
 
Bingöl, “İstanbul’da oturuyorum, 2014’te benim oğlum gitti. Onu burada bekliyorum, ölünceye kadar da bekleyeceğim. Ben ona sesleniyorum, oğlum ben seni çok özledim, ne olursun dön gel artık. Bizi bu azaptan kurtar, ben seni çok seviyorum." diye konuştu.
 
Evladına, "Her zaman kucağım ve kapım açık. Evlatlarımız için başımızı koyduk bu yola, asla vazgeçmeyeceğiz evlatlarımızı götüren insanlara bırakmayacağız." şeklinde seslenen Bingöl şunları söyledi:

 
"24. gün sonuna kadar buradayım evlatlarımı almadan gitmeyeceğim.
Bizi yalnız bırakmasınlar bizim gibi nice analar var, hepsi çıkıp gelsinler artık güçlerini toplasınlar korkmasınlar kimseden. Biz kimsenin kapısında dilenmeye ve ekmek istemeye gelmedik, biz ciğerimizi istemeye geldik. Onlara da çıkıp gelsinler ve yanımızda olsunlar” 
 
26 Eylül 2019-ajanslar 
https://www.thmhaber.com/diyarbakir-annelerinden-cagri-tum-anneleri-buraya-bekliyoruz-haber-266983

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.