Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haber başlığı/ Afrin Halkının Çilesi
d.d.com; Afrin'e-İdlib'e.. TC'yi Kim soktu? ABD! TC üzerinden kontra, El Nusra,ÖSO...yu Silahlandırıp Afrin'e İdlib'e sokan kimdi? ABD!!
Peki bu Vahşetin, yıkımın, yağmanın, tecavüzlerin Asıl sorumlusu kim? ABD!! Peki ABD kahpesi Şimdi nerede? 'GÜVENLİ  BÖLGE' kahpeliğiyle Kürt bölgelerine yine vede hala köpeği TC'yi, Kontra El Nusra'yı, ÖSO'yu Sokma peşinde...
TC'yi 'Yöneten de-Yönlendiren'de ABD kahpesidir!. Manşete astığımız yazıda, gençlere şunu söylemek istedik; 'nerede, nasıl konuşağınızı bilmelisiniz'  yani, 'kanlı-Beyaz-saray- d.d.com 

 

 

Haber başlığı/ Afrin Halkının Çilesi
 

Bölgeyi elinde tutan ÖSO gruplarının bilgisi olmadan gerçekleştirilmesi mümkün olmayan olaylarda, evler kimliği meçhul saldırganlar tarafından yağmalanıyor ve silahlı soyguna maruz kalıyor.
 
“Zeytindalı Operasyonu” operasyonu bölgesi, bir başka ifadeyle Türkiye tarafından desteklenen Suriyeli grupların hâkim olduğu Kuzey Suriye’deki Afrin bölgesi, bölgeyi elinde tutan grupların denetimi altında meydana gelen güvenlik kaosu nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyor.
 
(foto, yıllardır tek mermi patlamıştı Afrin'de ABD köpekleri, Tetikiçisi, Uşağı TC'yi Afrin'e sokmadan önce... işte şimdi bu Halde, Harabe..  Yüzbinlerce Kürt Göç etmiş durumda, ne kadar Kürt katledildi, tacavüzlere, talanlara maruz kaldı? Bilinmiyor hala.. bu Vahşet, kahpe oyunlar, katil sürüsü ABD köpeklerinin eseridir...d.d.com)
 

Bölgeyi elinde tutan ÖSO gruplarının bilgisi olmadan gerçekleştirilmesi mümkün olmayan olaylarda, evler kimliği meçhul saldırganlar tarafından yağmalanıyor ve silahlı soyguna maruz kalıyor.
 
Buna bir de, tarım ürünlerini ele geçiren ve ısınmak için yakacak odun ticareti yapmak amacıyla zeytin ağaçlarını kesen bazı silahlı grupların doğrudan şantajlarına Afrin sakinlerinin itiraz edemediğini eklemek gerekir.
 
Zira bu itirazı yapanlara anında kendilerinin PYD’nin askeri kanadı YPG ile ilişkili olduğu suçlaması yöneltilmektedir. Bu suçlama bazen ithama maruz kalan kişinin hayatına mal olabilir.
 
(d.d.com; 'ara not'; gelelim şu; 'PYD/PKK düşman' oyunlarına, artık gırtlağımıza kadar dolduk katil sürüsü ABD'nin yaptığı kahpeliklere!
 
IŞID ne kadar efendisi ABD'ye düşmansa', PKK/PYD'de TC'ye o kadar düşmandır... bütün bu paramiliter faşist çetelerin silahlarını, mermilerini, yemeklerini, hatta Donlarını bile  veren ; ABD ile  köpeği 'TC' değilmi!!
 
Ki, aynen böyle! 
 
Hala bu kaşarlanmış bu orospu çocukları 'şu düşman, bu düşman oyunları' ile kimleri kandırdığını sanıyor!.. 
 
Kürt maskeli kontra faşist çeteleri geçip; Gelelim Kürdlerin durumuna;
 
-Kürdlerin içinde oturacak evleri bile kalmadı bu Kanlı ve Kahpe oyunlar yüzünden...
-Kürdlerin silah fabrikalarımı var?
 
-Kürdlerin, ABD köpekleri gibi Nükleer tesislerimi var? 
 
-Kürdlerin, ABD köpekleri gibi ellerinde 'Biyolojik Silah' üretecek Laboratuvarları mı var....?  
 
O zaman ABD kahpesine ve Köpeği TC'ye sormak gerekir, 'Ulan Köpek katil sürüleri, Siz hala bu aşağılık ve kahpe oyunlarınızla Kimleri kandırdığınızı zannediyorsunuz!...
 
'Neyin güvenliği' lan bu!  
 
Bir yanda, toplu olarak katledilen, evsiz barksız bırkaılan milyonlarca Kürt,  diğer yanda katil sürüsü ABD Orospu, diğer yandKöpeği TC'nin; efendim ABD'nin artığından bana ne geriye kalırsa, diye boş ambar rüyası,, pazar arayışı! 
 
Bu kaşarlanmış orsopu  evlatları,  hala şu düşman, bu düşman diyerek başkalarının, daha açık bir deyimle KÜRDLERİ hem katledip hemde  Topaklarına yerleşiyor!....
 
Şu da bilisin, bu Katil orospu çocuklarının ve uşaklarının yaratmaya çalıştığı Dünya böyle gitmeyecek!...
 
ABD köpeklerinin Orta Doğuya girdiği günden bu yana Milyonlarca Kürt katledildi, evinden yurdundan sürüldü...
 
ve Hala katil sürüsü ABD, 'güvenli Bölge' kahpeliğiyle, köpeği TC'yi Kürdlerin üzerine sürüyor...
 
bırakınız, barıncak 'evi- barkı', ölülerimizi gömecek yerimiz bile kalmadı...d.d.com)
 
FİDYE, ŞANTAJ, KAÇIRMA, CİNAYET…
 

Ancak Afrin’deki güvenlik kaosunda yeni olan, parası olduğundan şüphelendiği kişileri hedef alarak fidye karşılığı kaçırma olaylarındaki artıştır.
 
Kaçırılanlar da serbest bırakılmaları karşılığında büyük meblağlar ödemek için yakınlarıyla temas kurmaktalar.
 
Doktorlar, iş adamları ve bazı varlıklı kimseler ya da onların oğulları kaçırılıyor, istenilen para ödendikten sonra serbest bırakılıyorlar.
 
Hatta yakınlarının ya da eşlerinin varlıklı olduğu düşünülen kadınlar bile kaçırılmaya başlandı.
 
Bazı durumlarda fidye ödenmemesi, rehin alınan kişinin Türkiye tarafından terör örgütü olarak kabul edilen YPG ile teması olduğu suçlamasıyla öldürülmelerine yol açabiliyor.
 
Bütün kaçırma olayları, bölgede bulunan silahlı grupların sakince olayları izlediği bir ortamda gerçekleşiyor.
 
Burada bulunan Türkiye güçleri ise suçluları caydıracak herhangi bir icraatta bulunmuyor.
 
TÜRKİYE’NİN İLHAK HAZIRLIĞI
İnsanlar, bölge ahalisinin Suriye yönetimiyle ilgili her şeyi reddetmesini sağlamak için güvenlik kaosunun devam ettirilmek istenmesinden çekiniyorlar.
 
Hatta halkın Esad yönetimini reddetmesi ve SDG güçlerinin kendilerine musallat olmasından sonra birilerinin, Özgür Suriye Ordusu gruplarının itibarının yerle bir edilmesi ve böylece Ankara’dan daha fazla müdahale talep etmesiyle, Afrin’in bütünüyle Türkiye’ye ilhakına yol açacak süreç tetiklenmek isteniyor.
 
Özellikle güvenlik kaosunun Türkiye yönetimi tarafından hayata geçirilen, diğer bölgelerde icra edilmeyen, sadece Afrinlilere TC kimlik numarası bulunan kimlik kartlarının verilmesi gibi uygulamalarla eş zamanlı olduğu görüldüğünde, bu durumun Suriye topraklarının bütünlüğüne tehdit teşkil ettiği söylenebilir.
 
Ayrıca PTT vs. gibi kurumların Afrin’de şube açması da aynı şekilde endişeleri artırmaktadır.
 
* Yazının aslı el Arabi el Cedid sitesinden alınmıştır. (Çeviren: İslam Özkan)
 
02 Ekim 2019-gazeteduvar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.