Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

RTE; 'Kırım’ın ilhakını tanımadık, tanımayacağız ..Kırım Türklerinin durumunu ve sıkıntılarını çok yakından takip ediyoruz" (çocuk-bebek, kadın, savunmasız insanları öldürmek ne kolay değil mi? d.d.com)

 

 

 Rusya'dan gerilimi artıracak Kırım cevabı
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarına Rusya'dan tepki geldi. İki ülke arasında yaşanan gerilimi artıracak açıklamalarda bulunan Kremlin Sözcüsü Peskov, 
 
"Türk partnerlerimize kesinlikle katılmıyoruz, bu bağlamda kullanılan dili doğru bulmuyoruz" dedi.Suriye ordusunun İdlib'e gerçekleştirdiği top atışı nedeniyle 5 askerimiz ve 1 sivil personelin hayatını kaybetmesi Rusya ve Türkiye arasında iplerin gerilmesine neden oldu. 
 
Saldırıya ilişkin iki ülkeden karşılıklı açıklamalar gelirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırım açıklamalarına da Kremlin'den cevap geldi.
 
Gazetecilere konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Bu konuda Türk partnerlerimize kesinlikle katılmıyoruz, bu bağlamda kullanılan dili doğru bulmuyoruz. Kırım Tatarları hakkındaki endişelerin dayanaksız olduğunu birçok kez söyledik" dedi.
 
Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in daha önce Kırım’daki gerçek durumu defalarca açıkladığını, bu açıklamaları Erdoğan’a da yaptığını ifade etti.
 
Peskov, Putin’in her şeyi görmesi için Erdoğan’ı Kırım’a davet ettiğini, bu davetin hâlâ geçerli olduğunu kaydetti.
 
Erdoğan "Kırım’ın ilhakını tanımadık, tanımayacağız" ve "Kırım Türklerinin durumunu ve sıkıntılarını çok yakından takip ediyoruz"sad  ifadelerini kullanmıştı. 
 
Kaynak Yeniçağ: 03 Şubat 2020- (MHP'li faşistlerin sitesi bu, Meral Akşener tayfası bu pislikler..d.d.com)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.