Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İstanbul Valiliği il genelinde eylem ve etkinliklere yasak getirdi. Valilik, Suriye ordusu ile TSK arasında süren savaşı Gerekçe göstererek barış isteyenlerin- savaşa karşı çıkanların her türlü eylem ve etkinliklerini yasakladı.(Özgürlük Yasa dışıdır!' 'yasaklar'da, parçalanmak içindir! d.d.com)
 
 
İstanbul Valiliği 'Savaşa Hayır' demeyi yasakladı
 
İstanbul Valiliği: İç barışı tehdit edebilecek şekilde 'Savaşa Hayır' eylem ve etkinlikleri yasaklanmıştır.
 
İstanbul Valiliği il genelinde eylem ve etkinliklere yasak getirdi. Valilik, Suriye ordusu ile TSK arasında süren savaşı gerekçe göstererek barış isteyenlerin ve savaşa karşı çıkanların her türlü eylem ve etkinliklerini yasakladığını duyurdu.
 
Valilik tarafından, "Toplumsal iç barışı tehdit edebilecek şekilde 'Savaşa Hayır' " başlığıyla nitelediği eylem ve etkinleri 10 Mart'a kadar yasakladı.
 

Yasak kapsamında 8 Mart Emekçi Kadınlar günü etkinliklerine denk gelecek şekilde duyurulan eylem ve etkinlik yasağı kadınlara müdahale nedeni olup olmayacağı sorusunu da akla getiriyor.
 
İdlib'teki gelişmelerin aktarıldığı söz konusu açıklamada, "Bahar Kalkanı Harekatı’yla bölgenin istikrarı adına meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılıklar verilmektedir" denilerek;
"Suriye'de şehitlerimiz ve gazilerimizin olduğu böylesi hassas bir dönemde, toplumda infial uyandıracak;
 
(ABD'ye Tetikçilik, Köpeklik yapmanın adı, 'milli mesele' oldu AKP köpeklerinin elinde, ama haklılar,çünkü 'iktidarlarını- 

saltanatlarını sadece ve sadece ABD'ye borçlu bu aşağılık it sürüleri, bunu da çok iyi biliyorlar.. 'beş milyon OY'ları bile yok bu topraklarda... d.d.com)
 
milli, vicdani ve insani değerlere dokunacak, toplumsal iç barışı tehdit edebilecek şekilde “Savaşa Hayır” vb. konular adı altında; miting, yürüyüş, basın açıklaması, imza kampanyası, stant/ çadır açma, bildiri, afiş dağıtma vb. eylem ve etkinlikleri gerçekleştirecek grup/şahıslar ile vatandaşlarımız arasında sözlü ve fiziksel provokasyon amaçlı olayların olabileceği dikkate alındığında kamu düzeninin 

sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasını tehlikeye düşürebileceği değerlendirilmektedir" ifadelerine yer verildi. 
 
Valilik bu gerekçeye dayanarak,
 
"Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin Suriye’de yürütmekte olduğu askeri operasyonları eleştirmeye veya bu operasyonların sonlandırılması amacıyla kamuoyu oluşturmaya yönelik toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, stant açma, imza toplama, bildiri, broşür dağıtma vb. etkinlikler;
 
10.03.2020 Salı günü saat 23.59’a kadar (10) gün süreyle yasaklanmıştır" dedi.
 
03 mart 2020- ajanslar
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.