Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Güney Kore nüfusunun yaklaşık 50 milyon olduğu hatırlatan Science dergisi, 29 Şubat günü 909 yeni vaka saptanan ülkede 17 Mart günü sadece 74 vakanın... ('Kurtarıclar' bizi kurtardıktan sonra, hep Saray'da yaşadı, Rahmetli Çar Lenin'de Kremlin'e yerleşmişti, alışkınız yani) 
 
 
Koronavirüsün yayılma hızındaki büyük yavaşlamanın nedeni, ülke yönetiminin oluşturduğu dünyanın en kapsamlı ve en iyi organize edilmiş test programı.Güney Kore yönetiminin, olağanüstü test programı sayesinde koronavirüsün yayılma hızını önemli ölçüde yavaşlatmayı başardığı belirtildi. 
Güney Kore nüfusunun yaklaşık 50 milyon olduğu hatırlatan Science dergisi, 29 Şubat günü 909 yeni vaka saptanan ülkede 17 Mart günü sadece 74 vakanın saptandığına dikkat çekiyor. 
 
Habere göre, kapsamlı ve iyi organize edilmiş test programı sayesinde 270 binden fazla kişinin analizi alındı. 
 
Bu, 1 milyon kişi başına 5 bin 200 test anlamına geliyor. Örneğin ABD'de 1 milyon kişi başına 74 test düşüyor. Ayrıca Güney Kore'de şöyle bir yönntem izleniyor: Herhangi kronik hastalığı olan riskli hastalara öncelik veriliyor. 
 
Orta ağırlıktaki belirtilere sahip hastalar, devletin gerekli cihazlarla donattığı eğitim kurumlarına ve binalara yönlendiriliyor ve burada onlara temel tıbbi yardım sağlanıyor.Testlerde iki kez üst üste negatif sonuç verenler taburcu ediliyor. 
 
Hastalarla temas kuranlar veya hafif belirtileri olan kişiler evlerinde 2 haftalık karantina alınıyor, onları günde 2 kez doktorlar ziyaret ediyor.
 
Haberde, Güney Kore yönetiminin bu titizliğinin nedeninin, MERS'e karşı mücadelede elde edilen deneyim olduğu da vurgulanıyor. 
 
Kaynak, 21 mart 2020- Yeniçağ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.