Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Son Yorumlar

Hani, Alman devletinin kurum ve kuruluşları birde  'yasa' çıkarıp; 'Yabancıları Öldürmek Serbesttir, cezasıda yoktur, vede  Vatan'a Hizmettir!' deseler var ya?..


            Mülteci Katarları Gelirken:

Bende, hem Mülteci, hemde Sol'cuydum bir Zamanlar...

Almanya'ya gelirken ben solcuydum. İfademi alan polis bile bana;


'hadi iyi yırttın herr Yeşil'' dedi, 'özgür ve demokratik bir ülkeye hoş geldin. Burada herşey var; düşünce özgürlüğü, konuşma özgürlüğü, dolaşma özgürlüğü....'


Mülteci pasaportumu alır-almaz bende başladım konuşmaya, yazmaya....

'Neo Nazileri, bizzat devlet kurum ve kuruluşları besliyor, destekliyor, silahlandırıyor vede finanse ediyor, bu yolu kapatın....'

 

'Alman eğitim sistemide bol bol Nazi üretip- yetiştiriyor, bu eğitim sistemi kökünden  değiştirilmedikce, Irkçılığa karşı yeni yeni yasalar çıkarılmadıkça sivri sineklerle uğraşmak, bataklığı gözardı etmektir... önce bataklık kurutulmalıdır.... diye.


Hani, 'düşünce özgürlüğüne' inanmışım, 'demokrasi'ye de 'katkı' yapacağım ya?


(Tıpkı, Lenin Rusya'sının, Mao Çin'inin 'sosyalist' ve 'özgürlükler ülkesi' olduğuna inandığım gibi...)


Alman poliside bana 'katkı' yapmakta gecikmedi; bana, bir bindirdiler (ailem dahil) sanayi cereyanı yüklü elektrik  Trafosuna beçıkımı (parmağımı) soktuğumdan haberim bile yokmuş. Saçlarım, tenimdeki tüyler diken gibi oldu kaldı bir anda.


Tam 17 yıl, birfiil baskı ve açık açık devlet terörü...


Pasaportum bile geçersiz hale geldi.


Hatta pasaportumun varlığı 'tutuklanma' nedenim olup çıktı; 'aha, demek sen o'sun?' deyip,  her kontrolde  tutukladılar beni...

 

En az, 400 kez gözaltı, (arada dayakları saymak gereksiz, çünkü; 'dayak' işkenceden sayılmıyordu, Lenin ve Mao Çin'inde bile...) benim için seyir halindeki trenler bile durduruldu, alındım trenlerden... (Avrupa da hala, benim 'gözaltılar rekorumu kıran' bir babayiğit çıkmadı)


Sonunda, ürktüm ve SUSTUM!


O gün, bu gündür ağzımdan tek kelime çıkmadı, 'ne öldürülen mülteciler', ne 'Nazi kamplarına doldurulan göçmenler'... 'umurumda bile değil' Kimse beni konuşturamaz...

Dünyanın, 'demokrasi' lapasına inanmış tek aptalı olarak gösterilmek istemiyorum çünkü!


Ben susunca, Nazi örgütleri de güçlendikce (sırıtmayın lütfen)  güçlendi....

Şimdi, yani geldiğim şu nokta da; Alman devletinin bütün kurum ve kuruluşlarını,  yani Alman polisi de dahil, hepsini destekliyor ve adeta yalvarıyorum onlara:


'Ne olur, besleyip büyüttüğünüz köpeklerinizin zincirini daha fazla serbest bırakmayın, gidecek başka yerimde kalmadı' diye.


Hani,  Alman devletinin kurum ve kuruluşları birde  'yasa' çıkarıp; 'Yabancıları Öldürmek Serbesttir, cezası yoktur, vede  Vatan'a Hizmettir!' deseler var ya?


İnanın, Nazi Almanya'sın daki 'Yahudilerinden daha beter yapar bizi şu Alman halkı, sokağa alış- veriş için bile çıkamayız...!' (yüzde seksenin durumu bu)


İşte, bu korkudan dolayı, ve, gelinen şu aşamada, birde baktım ki ne göreyim, devletci, polisci olup çıkmışım sonunda....

Düşünüyorumda, bundan 'otuz yıl önce' ben Almanya'ya geldiğimde, solcuydum galiba.


Şimdi, nerede durduğumu, neci olduğumu, bende bilmiyorum, tıpkı; nereye gideceğimi bilmediğim gibi...

Halim Kar (oturan adam)


29 Agust 2015


Unutamadan, Halim KAR hala 'mültecidir', Alman vatandaşı değildir.

 

Ayrıca; şu linkteki haberin etkisinde kalınarak yazılmıştır bu yazı:

 http://devrimcidemokrat.com/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=1874

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.