Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Son Yorumlar

'Özel Harp Dairesi' Konuşuyor; 'Kalabalık şehirlerde  kışkırtıcı ajanlar organize edilip  üniversite ve fabrikalara sokulur. Eğitim merkezlerini ele geçirirler.

Bu ajanlar sabotaj malzemeleri ile yıkıcı harekatta bulunurlar. Tedhiş hareketleri düzenleyerek, gaye uğruna soygunlar yaparlar, cinayetler işlerler...'


Halim Kar/ PKK ve Kuzey Kürdistan; Sur, Cizre, Şırnak.. işte Yüksekova, derken, Şimdide Lice!

'Askeri harekat için ele alınacak hedeflerden biride bölge halkıdır. Halk kitlesi üzerinde yapılacak baskının gayrinizami  harp kuvvetlerine dönük endirekt durdurucu tesiri bahis konusudur. Bu maksat için propaganda ile desteklenen Yüksek Derecede Şiddet harekatı ele alınır....  


Tehlikenin büyüklüğünü ispat yollarından biride, eldeki hadiselerin sayısını arttıracak, sanki ayaklanma kuvvetleri yapıyormuş gibi, Halka haksız muamele örnekleri ile sahte operasyonlara başvurulabilinir...' ('Gayri Nizami Kuvvetlere göre Harekat'- silahlı kuvvetler dergisi. Mart 1971.sf.14)


Devam ediyor Kontrgerilla merkezi açıklamalarına:


'Kalabalık şehirlerde kışkırtıcı ajanlar organize edilip üniversite ve fabrikalara sokulur. Eğitim merkezlerini ele geçirirler. Bu ajanlar sabotaj malzemeleri ile yıkıcı harekatta bulunurlar. Tedhiş hareketleri düzenleyerek, gaye uğruna soygunlar yaparlar, cinayetler işlerler...'. ('Özel Harp Dairesi'nin çıkardığı; 'Gerillaya Giriş' kitabının,- Gerillaya karşımücadelede Yardımcı Faaliyetler bölümü)


Ne diyor faşist Türk ordusunun ve  kontrgerillanın merkezi 'Özel harp Dairesi' buralarda?..


Kısaca; saldıracağımız  Şehir veya bölgelerde, olay ve hadiselerin sayısı arttılılmalıdır ve bunlar  büyük tehlike olarak gösterilmesi için  bol bol proganda yapılmalıdır...  ajanlarımız  buralara yerleştirilmeli ve onlar bizim oralara saldırılarımız için 'mazeretler yaratmalı' (sabotajlar yapmalı, cinayetler işlemeli...), ortalığı kasıp kavurmalı vede bizde bunları bahane ederek oralarda Yüksek Şiddetli ağır operasyonlara girmeliyiz, diyor.


PKK neler yaptı;  Sur, Cizre, İdil, Şırnak, Nusaybin, Silopi, Yüksekova'da...?...


Yıllarca Hendekler açtı, silahlı yürüşler düzenledi, yol kontrolleri yaptı TC'nin Askerleri ve Polisinin önünde.... Faşist Türk basını bile bağır bağır bağırıyordu; yahu neden müdahale edilmiyor, PKK şehirleri bile ele geçirdi, diye....


Ama, TC ve onun TSK'sı, buna kulaklarını kapadı, üç maymunu oynadı... basının  bu yönlü haber ve olayların propagandasını yapmalarını habire körükledi,  bütün kamuoyuna duyurulmasını zaten kendileri istedi yani.
Ardından saldırıya geçti,  vede, SUR'a saldırının hemen üçüncü gününde şöyle bir  açıklama yaptılar; 'Sur, Sit Alanı yapılacak' diye. (SİT, alanı; 'tarihi özellikleri olan ve koruma altına alınan bölge demektir)

 

Kısacası; boşaltılacak ve tarihi doğal coğrafik özellikleri kalacak, demekti bu. (TC'nin Kürt tarihi eserlerini ve Kürt uygarlığını, bin yıldır nasıl  parça parça yok ettiğini biliyoruz elbette ama, şimdiki demagoji buydu)


Yani, bunlarda gösteriyordu ki; saldırılardan çok önce bu plan hazırlanmıştı ' İmralı-PKK ve TC' Kurmayları üçgeninde. Bu Kontrgerilla merkezinin, beslemesi PKK eliyle devreye soktuğu bir  oyundu, Olayın perde arkası buydu!


TC'nin,  MİT'in elinde, PKK gibi  gladio-kontrgerilla  olan bir besleme örgütü varken,  ayrıca oralara kışkırtıcı  ve sabotajcı  ajanlarını yollamaya ihtiyacı yoktu  elbette.


PKK, işte tamda, genelkurmay başkanlığı 'özel harp dairesinin' yazıp çizdiği bu taktiklerini uygulaması için görevlendirildi, yönlendirildi ve TC'nin saldırılarına zemin yarattı!...


Biz, meselenin bu noktasına, hemen hemen verdiğimiz her habere 'önsöz' mahiyetinde başlıklar atarak yer verdik, okurların dikkatini buralara çekmeye çalıştık.
PKK, kuruluşundan beri ABD-CIA güdümlü, MİT manşeli, Genelkurmay Başkanlığı etiketli,  bir  Kontrgerilla (gladio) örgütü olarak piyasaya sürülmüştür!...


Şemdin Sakık; 'PKK, ON'dan fazla istihbarat örgütü ile birlikte çalışmaktadır' derken, çok doğru söylüyordu.
Bizim en büyük eksikliğimiz ise, ne devleti, nede Kontrgerilla'nın nasıl çalıştığını hala bilmiyor olmamızdır.
 Bu yüzden, kendi içinde ve dışında binlerce cinayet işlemiş, binlerce Tecavüz etmiş ve tecavüze ek olarak  bunlara cinayetler, insanlık suçları  işlemiş, her türden devlet beslemesi katil ve  AJAN'ları hala 'devrimci lider, önder' diye rahatlıkla kabul edip sindirebiliyoruz.


Sahi, bu 'Köleleşme- köpekleşme- kişiliksizleşme' kültürü bize nereden geliyor, diye  hiç düşündünüzmü?...
Veya, faşistlerle aramızdaki fark nedir acaba ? diye hiç kendinize sorma lüzmu gördünüz mü?...


Eğer,bunlardan birini bile kendinize sormadıysanız, siz   hem bu yapılanların hem suç ortağı, hemde halk ve devrim için küçümsenmeyecek bir tehlikesiniz...


Konumuz, Eruh ve Şimdinli'de (Ağustos 1984) neler oldu? PKK nasıl büyütüldü? yazısıyla devam edecek.

Halim Kar (oturan adam)


2  Mayıs 2016-

Not.1) 1984'ten bu yana, Kuzey Kürdistan'dan zorunlu sürgün ve göç eden Kürt nüfus 10 milyonun üzerindedir. Peki, 1984'ten önce, PKK neler yaptı, görevi neydi?...


Bunu öğrenmek için, aşağıdaki makaleye bir göz atmakta fayda var 'sorumluluk duygusu' taşıyanlar için:


'Fexriye Mihemed/ Politik Aldatılmışlığın Kurbanı bir Ulus; PKK ve Apo'
 

 http://devrimcidemokrat.com/misafir-yazar/2353-fexriye-mihemed-politik-aldat-lm-sl-g-n-kurban-bir-ulus-pkk-ve-apo.html 

 

(PKK'nın 'asayiş timlerinin' TC denetiminde ve açıkca çalışmasını bu' haber foto', 'güzel' özetlemiş, haber-fotoğraf, Haziran 2013 yılınına aittir. Fotografın üstündek yazıyı arama motoruna verirseniz haberi okursunuz)


Not.2)PKK'nın sadece kendi içinde öldürdüğü (Apo, 10 yıl önce; 15 bin iç infazımız var demişti) Kürt sayısı, en az 20 bindir. 

Kendi dışındaki örgütlerden öldürdüğü veya TC ile elele ortaklaşa katlettiği insan sayısı yoktur bu rakamlar içinde. Yani, gerek TC ve gerekse  JİTEM'in 'Yedi Amirliği' bile, PKK faşistleri kadar Kürt öldürememiştir. Çünkü, JİTEM'in öldürdüğü insan sayısı; 18 bin 3000'dür. (faaili meçhuller bu sayı içindedir)


Not.3)-2004'te, Apo'nun Avukatları, TC'nin askeri Helikopterleri ile KANDİL'e gidip; 'kongre yapacaksınız ve bu kongreden SAVAŞ KARARI ÇIKACAK, Apo'nun EMRİ BU!' derken, bu açık savaş davetinin amacı neydi? diye hala düşünüyormusunuz?.. Herşey meydanda değilmi? Kürdistan boşaltılıyor işte, hemde dünyanın gözleri önünde... (amaçları bu olmasa, T.C, neden PKK'nın kendisine karşı savaş kararı almasını ve kendisine karşı savaşmasını istesin ki?..)

Not.4) Aşağıdaki linkte; Yüksekova'nın tıpkı Sur, Cizre... gibi haritadan nasıl silindiğini, nasıl yok edildiğini izleyeceksiniz. Şimdi bu yok edilecek yerler arasına  LİCE'de koyuldu.


http://www.yuksekovahaber4.com/galeri/yuksekova-enkaza-dondu-3506-n8.htm

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.