Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

'Elektronik Kelepçe'? Yani, attığınız her adım izlenecek.

Konuştuğunuz her söz, eşinizle, sevgilinizle sevişirken ağzınızdan çıkan her ses... tuvalet ihtiyacını giderirken bile kişi dinlenilecek.. ABD'de, bu 'Kelepçeleri' taktıkları insanların çoğu; ÇILDIRDI! -d.d.com)


Yasa, "Tehlikeli" olarak tanımlanan kişilere elektronik kelepçe takılmasına olanak sağlayacak.. "Tehlikeli" olarak nitelendirilen Kişiler, güvenlik Birimlerinin Saldırı  Düzenleme Potansiyeli gördükleri Kişilerden Oluşuyor...

 

Almanya da, 'Elektronik Kelepçe' Uygulamasının Önü Açıldı

Alman hükümeti Federal Emniyet Teşkilatı'nın (BKA) çalışmalarını düzenleyen yasada "tehlikeli" olarak tanımlanan kişilere elektronik kelepçe takılmasına olanak sağlayacak şekilde düzenleme yapılmasına karar verdi.
Saldırıyı elektronik kelepçeyle düzenlemiş

Berlin'de yaşanan terör saldırısının ardından Alman hükümeti güvenlik birimleri tarafından "tehlikeli" olarak derecelendirilen radikal İslamcılarla mücadele için yasalarda sertleştirmeye gidiyor.

Alman hükümeti çarşamba günü Federal Emniyet Teşkilatı'nın (BKA) çalışmalarını düzenleyen yasada "tehlikeli" olarak tanımlanan kişilere elektronik kelepçe takılmasına olanak sağlayacak şekilde düzenleme yapılmasına karar verdi.

"Tehlikeli" olarak nitelendirilen bu kişiler, güvenlik birimlerinin saldırı düzenleme potansiyeli gördükleri kişilerden oluşuyor.

Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ve Federal Adalet Bakanı Heiko Maas kısa süre önce Berlin'de konuyla ilgili görüşmenin ardından yaptıkları açıklamada, tehlikeli bulunan mülteciler için “gözaltı gerekçelerinin” yeniden düzenleneceğini kaydetmişlerdi. "Tehlikeli" olarak tanımlanan kişilere elektronik kelepçe takılmasına olanak sağlayacak düzenleme de planlanan değişiklikler arasında bulunuyordu.

Amri de ‘tehlikeli’ olarak sınıflandırılmıştıwink

(Anis Amri, denilen çocuk, önceden kurban seçilip öldürüldü. Tıpkı, ABD'deki Boston Maratonu'nunda FBI'nın Bombayı patlatıp, bu tezgahı; Tasarnayev kardeşlerin üstüne yıkılması gibi. Anis Amri adlı kurbanın da, Neden öldürüldüğü konusunda Haberi bile Yoktu... -devrimci demokrat.com)

Almanya'da emniyet ve istihbarat birimleri mülteci başvurusu kabul edilmeyen Berlin saldırısının faili Tunuslu Anis Amri'yi "saldırı düzenleyebilecek tehlikeli bir radikal" olarak sınıflandırmış ve Amri'nin sınır dışı edilmesine karar verilmişti. Ancak Amri Tunus makamlarından vatandaşı olduklarına dair belgeler gelmediği için sınır dışı edilememişti.

19 Aralık'ta Berlin'deki terör saldırısında 12 kişinin ölümüş, yakalşık 50 kişi de yaralanmıştı.

Yasa geçen yıl yargıya Takılmıştı

Alman Anayasa Mahkemesi, geçen nisanda  2008 tarihli Federal Emniyet Teşkilatı'nın (BKA) terörle mücadele yasasının kısmen anayasaya aykırı olduğuna hükmetmişti.

Anayasa Mahkemesi, "BKA yasasında gizli gözetime olanak tanıyan düzenlemenin uygulamada orantısız bir şekilde vatandaşların temel haklarını ihlal ettiğine" hükmetmiş ve hükümete yasayı değiştirmesi için 2018 yılının haziran ayına kadar süre tanımıştı.

©01 Şubat 017-Deutsche Welle Türkçe

dpa,BW/BÖ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.