Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Osman Evcan;  ‘’Bayram olarak Kutlanan bu Katliam, insan Türünün Bencilliğidir ve bu tutum tanrıya rüşvet sunan bir türün acizliğidir.
 
İnsan ve Hayvan türünün acıyı hissetme oranı eşittir....

 

 

Vegan-Anarşist tutsak Osman Evcan, katliam ve sömürü kültürünün bir ürünü olan “Kurban Bayramı”nı 3 gün sürecek olan açlık greviyle protesto edecek. 
 
Zulmün zindanlarında durmadan direnmeye devam eden ve tekno-endüstriyel kompleksin hayvan zulmüne karşı Vegan beslenme hakkının tanınması için 2011 yılında 42 gün açlık grevi yapan ve kazanan anarşist yoldaş LGBTİ, kadın özgürlüğü ve hayvan özgürlüğü gibi birçok alanda da eylem yaparak total mücadelesini sürdürüyor.
 
Eyleme geçtiği tüm süreçlerin sonunda, otorite’ye geri adım attırmayı başarmış olan ve vegan beslenmenin yanı sıra, en zor tecrit koşullarında gözetleme ve zor kullanma yöntemlerine karşı halen direnişini sürdüren Osman, otoritenin yalnızca insan türünü değil, tüm hayvanları ve ekolojiyi de mağdur ve tutsak ettiği bilinciyle, ‘Kurban Bayramı’ için şunları söylemişti;
 
''Bayram olarak kutlanan bu katliam, insan türünün bencilliğidir ve bu tutum tanrıya rüşvet sunan bir türün acizliğidir. İnsan ve hayvan türünün acıyı hissetme oranı eşittir. Madem bu gerçek elimizde mevcut; niçin kurban etmek için bir hayvanı seçiyoruz?! İnsan türünün hem kendi türüne hem de hayvan türüne uyguladığı katliam ve zulüm onun karakterini yansıtmaktadır''
 
Tiranlar sömürü kültürüyle yataktan mutfağa, cezaevlerinden mezbahalara, sokaklardan üretim alanlarına kadar pervasızca hayatı tutsaklaştırarak, egemen varlığını sürdürmek için tüm güçlerini harcıyorken, bizler , otoritenin tüm biçimlerine karşı total mücadeleyle politik, kültürel ve kişisel alanlarımızda savaşacağız. 
 
İktidarın zincirlerinin ve tasmalarının olduğu her yerdeyiz!
 
İster dinden, isterse de kafatasçı milliyetçiliğinden kaynaklansın, tüm baskılara rağmen kandan, ölümden, acıdan beslenenlere karşı isyanımız sürüyor.
 
Nuriye’ye ve Semih ile birlikte Osman’da, bugün tecrit’in en yoğun anlarından biri olan cezaevlerinde mücadeleye ve direnişe devam ediyor!
 
26 Agust 017- sosyalsavas.org

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.