Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Unutmadan Haberin başlığı;  '10 Mahkum Binlerce İnsanın Önünde İdam Edildi, Halka Açık İnfaz Töreni Tepki Çekti'
 
('Meydanlara yapılan bu tür İnfazların asıl amacı' bütün Halka korku salmaktı. fotografta; 'infazları' Protesto etmeye değil, zevkle izlemeye gelen, Çinli O.. çocukları. Sözümüz meydandakilere .d.com)

 

 

Çin'de çeşitli suçlardan hüküm giymiş 10 mahkum, binlerce kişinin izlemek için toplandığı alanda topluca idam edildi.
 
Çin'in güneyindeki Guangdong Eyaletindeki Lufeng kentinde bulunan infaz alanında, çeşitli suçlardadan hüküm giymiş 10 suçlu idam edildi. Mahkumların infaz alanına gelişleri kameraya kaydedildi. İdamı izlemek için alanda büyük bir kalabalığın toplandığı görüldü.
 
BİNLERCE İNSAN TOPLANDI
 
Bu, Guangdong'da Haziran ayından beri gerçekleştirilen üçüncü infaz töreni oldu. 12 Aralık'ta duyurulan infaz gösterisi için binlerce insan meydanda toplandı.
 
Uyuşturucu satıcılığı, cinayet ve soygundan hüküm giyen suçluların hızlı bir şekilde idam edildiği duyuruldu. Yerel makamlar halkı suç işlemekten alıkoymasına yardımcı olması için infazların halka açık bir şekilde yapıldığını belirtti.
 
ÜNİFORMALI ÖĞRECİLER BİLE ORADAYDI (sıkıysa izlemeye gitmesinlerde görelim!. d.d.com)
 
Videoda, üniformalı öğrenciler de dahil olmak üzere binlerce sakinin önünde suçluların suçlarını ve cezalarını ilan eden bir hakim görülüyor. Suçlulara verilen hüküm ve cezaların tören öncesinde kitlelere açıklanmış olduğu anlaşılıyor.
 
"İNSANLIK DIŞI"
 
Çin medyası ise bu durumu "insanlık dışı ve aşağılayıcı" bir eylem olarak tanımladı.
 
Uluslararası Af Örgütü'ndeki William Nee, Haziran ayında gerçekleşen miting hakkında yorum yaparken, bunun "trajik" ve "barbarca" olduğunu söyledi. Shen Bin isimli köşe yazarı, kamusal ceza mitinglerinde derhal bir son verilmesi çağrısı yaptı.
 
BÖLGE, UYUŞTURUCU CENNETİ
 
Çin'in güney kıyısında yer alan Guangdong, uyuşturucuya bağlı suçlar, özellikle sınır ötesi kaçakçılık için bir cennet. Eyalet aynı zamanda, Çin'in en büyük metamfetamin üreticisi konumunda. Çin'de tüketilen metamfetaminin üçte birinden Lufeng'daki köyler tarafından üretildiği biliniyor.
 
Haberi aldığmız linke tıklarsanız, Vahşet viedeosunu izleyebilrsiniz
 
 
20 Aralık 2017-haberler.com
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.