Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İlik kanseri Hastası tutuklu Seyran Demir 35 kiloya düştü. Disiplin cezaları nedeniyle 2 yılda sadece 2 kez ailesi ile görüşebilen Demir’in ağzında diş kalmadı, bu sebeple “mama” ile besleniyor.
 
 
Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan ilik kanseri hastası tutuklu Seyran Demir’in sağlık durumu kötüye gidiyor.
 
İlik kanserinin yanı sıra Hepatit-B, boyun fıtığı ve solunum yetmezliği hastalıkları ile de mücadele eden Demir’in 35 kiloya düştüğü ve dişlerinin de dökülmesi sebebiyle mama ile beslendiği öğrenildi.
 
MA’da yer alan habere göre Demir, 16 Şubat 2013’te Van’da çıkarıldığı mahkemece “örgüte üye olmak” suçlamasıyla tutuklanarak Muş E Tipi Cezaevine gönderildi.
40 gün içerisinde 56 kilodan 30 kiloya düşen Demir, 9 ay tutuklu yargılandıktan sonra 12 Kasım 2013’te görülen duruşmada tahliye edildi.
 
7 Ocak 2014’te Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi, TCK 314/2 maddesi gereğince “örgüte üye olmak” suçlamasıyla Seyran Demir’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.
 
Avukatları davayı temyize götürdü; ancak 2015 yılında Yargıtay cezayı onadı.
 
Bu süre zarfında tedavi olan ve sağlığında ilerleme kaydeden Seyran Demir, 25 Kasım 2015 tarihinde Urfa’da ikamet ettiği eve yapılan baskınla gözaltına alınarak tekrar tutuklandı.
 
Disiplin cezaları nedeniyle 2 yılda sadece 2 kez ailesi ile görüşebilen Demir’in babası Nadir Demir ise  kızıyla son olarak  13 Aralık’ta tele
fon aracılığıyla görüşebildiklerini söyledi.
 
Demir, “Şu anda ağzında iki diş tek kalmış. Bu nedenle mamayla beslenmek zorunda. Bir an önce infazı durdurularak dışarıda tedavi edilmeli” dedi.
 
09 Ocak 018-gazetekarinca.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.