Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Julian Assange'ın dünya ile olan iletişimi, Ekvador yönetimi tarafından kesildi. İnternetin yanısıra, Telefon konuşması yapması, Ziyaretçi kabul etmesi ve Medyaya konuşması Yasaklandı... 

 

 

WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ın dünya ile olan iletişimi kesildi
 
Ekvador'un Londra Büyükelçiliği'nde yaşayan WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ın dünya ile olan iletişimi, Ekvador yönetimi tarafından kesildi.
 
Julian Assange'ın internet erişiminin kesilmesine gerekçe olarak da "başka ülkelerin ilişkilerine karışması" gösterildi. İnternetin yanında Assange'ın telefon konuşması yapması, ziyaretçi kabul etmesi ve medyaya konuşması yasaklandı.
 
Wikileaks'ten konuyla ilgili yapılan Twitter paylaşımında, kararın arkasında Ekvador'un yeni devlet başkanı, Lenin Moreno olduğu belirtildi.
 
Assange'a verilen izolasyon cezasının nedeni olarak ise Katalonya lider Carles Puigdemont ile ilgili bu tweeti gösterildi:
 
"1940 yılında Katalonya'nın seçilmiş lideri Lluís Companys, Gestapo tarafından yakalandı. İspanya'nın talebiyle iade edildi ve idam edildi. Bugün Alman polisi seçilmiş Katalonya lideri Carles Puigdemont'u, İspanya'nın isteğiyle tutukladı ve iade edecek"
 
Wikileaks, Assange'dan bu tweetini silmesinin istendiğini de duyurdu.
.............................
@wikileaks
 Wikileaks editor @julianassange has been gagged and isolated by order of Ecuador's new president @Lenin Moreno. He cannot tweet, speak to the press, recieve visitors or make telephone calls. Ecuador demanded that he remove the following Tweet: https://mobile.twitter.com/JulianAssange/status/978091910471577600 …
 
23:15 - 28 Mar 2018- twitter mesajları yukardaki-
......................................
Assange 'küçük sefil bir kurtçuk'
 
Assange, eski Rus ajan ve kızının zehirlenmesi olayında Moskova'nın suçlanmasını sorgulayan paylaşımlarda da bulunmuştu.
İngiltere Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Amerika'dan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan, bu yoruma karşılık olarak, Assange'ı, yetkililere teslim olması gereken "küçük sefil bir kurtçuk" olarak tanımladı. (kendisinin, basit bir ABD piyonu olduğunu unutmuş bu pislik... iyi korundukca, iyi havlar böyleleri...d.d.com)
 
Ekvador daha önce de, Julian Assange'ın internet bağlantısını, ABD seçimleri kesmişti. Bu adım, Wikileaks'in başkan adayı Hillary Clinton hakkındaki bazı elektronik postaları paylaşması sonrası atılmıştı.
 
2017 yılı Mayıs ayında Ekvador'un yeni devlet başkanı Lenin Moreno, Assange'dan, Katalonya'daki bağımsızlık hareketine destek vermeyi durdurmasını istemişti.
 
Moreno hükümeti, Julian Assange'a bir önceki devlet başkanı Rafael Correa tarafından verilen siyasi sığınma hakkının iptal edilmeyeceğini de açıklamıştı
 
Julian Assange 2012 yılından bu yana Ekvador'un Londra Büyükelçiliği'nde siyasi sığınmacı olarak kalıyor.
 
29 Mart 2018- BBC
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.