Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Ölümcül derecede karaciğer kanseri olan ve sedyeyle hastaneye kaldırılan Siyahi Lider Wallace, tecrit hücresinde 41 yıl tutulmasının ardından serbest bırakıldı...

 

ABD ’de siyahların özgürlük mücadelesinin simgelerinden Kara Panterler örgütünün üyesi Herman Wallace, tecrit hücresinde 41 yıl tutulmasının ardından serbest bırakıldı.

‘Ceza sisteminin Muhammed Ali’si’ diye anılan Wallace hakkındaki mahkumiyeti, Louisiana’daki bir yargıç, davasına bakan jüride hiç kadın olmadığı gerekçesiyle bozdu.

Ölümcül derecede karaciğer kanseri olan ve sedyeyle hastaneye kaldırılan Wallace, kalan günlerinde, gardiyan cinayeti suçlamasının üzerine yıkıldığı savunmasını kanıtlamak için uğraşmaya devam edecek.

ABD’de tecrit hücresine konulan mahkumlar günde 23 saat burada tutuluyor.

Bu yaz Kaliforniya’da 30 bin mahkum tecride karşı açlık grevine gitti.

04 Ekim 2013, Taraf
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.