Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haber başlığı/ 'Gizli Tanığın cümlesiyle 'Sapanlı Teyze'ye Ceza istendi'
Gezi eylemlerinde tanınan ve ‘Sapanlı Teyze’ olarak bilinen Emine Cansever hakkındaki iddianame de, 9 aydır tutuklu da olan Cansever için 5 yıldan, 10 yıla kadar hapis cezası istendi.
 
 
Cansever hakkındaki iddianame için;
 
“Gayri meşru bir tanık olan Berk Ercan bayağı iyi çalıştırılmış” dedi.
 
İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi 25 Ekim’e duruşma günü verirken 9 aydır tutuklu olan Cansever’in iddianamesinde ‘gizli tanık’ Berk Ercan’ın tek cümlelik ifadesi yer aldı: 
 
“Halk Cephesi’nin düzenlediği eylemlere katılır.”
 
(foto, Sapanlı Teyze, 'Emine Cansever', ortadaki resim)
 
Cumhuriyetten Seyhan Avşar’ın haberine göre, Bolu T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Emine Cansever hakkındaki iddianamede Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu avukatları ve 150 kişinin tutuklanmasına neden olan gizli tanık Berk Ercan’ın ifadesine yer verildi.
 
İddianemede Ercan’ın, “Halk Meclisi Halk Cephesi’nin düzenlediği eylemlere katılır” beyanı ile Cansever’e ilişkin olarak söylediği tek cümle yer aldı:
 
“Bu yapı içerisinde benim tanıdıklarım Emine Cansever, Hasan Kaşkır ve Hüseyin Kaşkır’dır.” İddianamede Cansever’in, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 5 yıldan, 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.
 
İLK DURUŞMA 25 EKİMDE
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede Cansever’in DHKP/C’nin alt yapılanması olan Halk Cephesi’nin düzenlediği eylemlere katıldığı, bazı kurumlardan emekli olan örgüt sempatizanlarından oluşan ve örgütün kurumlarından olan ‘Emekli Meclis’i içerisinde faaliyet yürüttüğü öne sürüldü.
 
İddianameyi kabul eden İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi 25 Ekim’e duruşma günü verdi.
 
Emine Cansever ise tutuklu bulunduğu cezaevinden yolladığı mektupta 2013 yılında tutuklandığını anımsatarak, “Üç ay sonra Denetimli Serbestlik Yasası ile tahliye edildim. 
 
Senaryo örgüt üyeliği… Defalarca telefonum dinlendiği halde herhangi bir suç unsuru bulamadılar” diye yazdı. 
 
Hakkındaki iddianamenin çok geç yazıldığına da değinen Cansever mektubunda şu ifadelere yer verdi;
“Ortada bir suç yok. Gayri meşru bir tanık olan Berk Ercan bayağı iyi çalıştırılmış. 70 yaşındaki birinden başlamış, en küçüğü 18 yaşında herkesle ilgili ifade vermiş. Bu kadar insanı tanıdığına göre örgütün başkanı olduğu kanısındayım. Emeklisinden, işçisine, öğrencisinden, öğretmenine, doktorundan, hemşiresine, avukatına kadar herkesle ilgili ifadesi var. Kendisini tanımam ama benimle ilgili de, ‘Emekli Meclisi’nde çalışıyor’ demiş. İyi tutturmuş çünkü 18 yıllık emekliyim. Emekli arkadaşlarımızla bir araya gelip taleplerimiz konusunda sohbet ederiz. Biz emekliler ikinci bir iş yapmak suretiyle zar zor geçiniyoruz. Bizim de haklı sebeplerimiz ve taleplerimiz var. Gün gelir taleplerimizi oy almak için meydanlarda konuşurlar. Onlar söyler hak olur, biz söyleriz suç olur.” 
 
(fotografları biz ekledik. d.d.com)
 
04 Temmuz 2018-gazeteduvar.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.