Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Cezaevindeki hak ihlallerine dikkat çekmek ve Hasta Tutukluların durumunu gündeme getirmek amacıyla 79 gündür ölüm orucunda olan hasta tutuklu Vefa Kartal’ın bilincinin tamamen kapandığı açıklandı.

 

 

Tekirdağ ile İstanbul Tabip Odası yetkililerinin Tekirdağ F Tipi Cezaevi Tabibliğinden aldıkları bilgiyi aktaran Vefa Kartal’ın kardeşi Umut Kartal, kardeşinin bilincinin tamamen kapandığının bugün kendilerine söylendiğini belirtti. 
 
Tabip Odası’nın oluşturduğu heyetin bugün kardeşini ziyaret etmesini beklediklerini de belirten Kartal, ancak Adalet Bakanlığı ile yapılan yazışmaların yetişememesi gerekçesiyle ziyaretin en erken Pazartesi günü gerçekleşebileceğini söyledi. 
 
             24 YILDIR CEZAEVİNDE
 
Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde 79 gün önce başladığı ölüm orucunu sürdüren hasta tutuklu Vefa Kartal, 24 yıldır cezaevinde. 
 
Cezaevinde karşı karşıya kaldığı hak ihlalleri nedeniyle ölüm orucuna başlayan ve tedaviyi reddeden Kartal’ın sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine Tekirdağ ve İstanbul Tabip Odaları devreye girmiş, Vefa Kartal ile görüşme talebinde bulunmuştu.
 
Yaklaşık 2 yıl önce beyin lobları arasındaki damarlarda şişme olduğu için beyin cerrahisine sevk edilen Kartal’da hepatit B, prostat, yüksek tansiyon, ülser, bağırsak sorunu, alerji gibi birçok sağlık sorunu mevcut.
 
22 Eylül 2018-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.