Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haber başlığı/ Cezaevi istatistikleri: 260 bin 144 kişiden 220 bin 343’ü Hükümlü
Abdülhamit Gül, cezaevlerinde şu ana 260 bin 144 kişinin bulunduğunu söyledi. Bu kişilerden 202 bin 434’ü hükümlü, 57 bin 710’u ise tutuklu.

 

 

 
 (12 Eylül 1980 Darbesi döneminde tutuklu sayısı '80' binden biraz fazlaydı. AKP faşitleri döneminde bu sayı, Üç mislinden de fazla oldu. Eğer, 'Doğrudan Demokrasi'nin uygulandığı 'insiyatif grupları' veya 'legal Kitle dernekleri' kurmazsanız, daha çok çekeceksiniz Hırsız, Katil, RTE itinin Vahşetini... Hiçbir 'sol örgüt mensubu' bu kurumlara sokulmamalıdır. Haber aşağıda... d.d.com) 
Cezaevi istatistikleri: 260 bin 144 kişiden 220 bin 343’ü Hükümlü
 
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, cezaevlerindeki nüfusa ilişkin istatistikleri açıkladı.
 
(Foto, Protokol rezaleti değil, ABD, itinin kişiliğine göre ağırladı RTE'yi.Bu it, ABD'ye yalaka, uşak, size gelince 'aslan' d.d.com)
 
AA’nın haberine göre Gül, cezaevlerinde şu ana 260 bin 144 kişinin bulunduğunu söyledi. Bu kişilerden 202 bin 434’ü hükümlü, 57 bin 710’u ise tutuklu. 
 
Darbe girişimi yargılamalarına değinen adalet bakanı, darbe suçundan 289 dava açıldığını kaydetti. Bu davalardan 220’si karara bağlandı, 69’u devam ediyor.
Bakan, “FETÖ ile mücadele aynı zamanda Türk yargısının bir bağımsızlık ve saygınlık mücadelesidir” dedi.
 
İki yıllık bilanço: Darbe girişimi yargılamalarında 2 bin 381 sanığa hapis
 
20 Kasım 2018-gazetediken.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.