Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İran'da gençlerin idamı dalgasının yükseldiğinin belirtildiği haberde, son bir kaç günde, Doğu Kürdistan, Doğu İran ve Belücistan’da 20 Kürd gencinin idam edildikleri anlatıldı.


Basnews sitesinde Bestun Kakayi imzasıyla yer alan bir haberde, İran Yüksek Mahkemesi’nin 4 Kürd eylemcisine verilen idam cezasını onayladığı dile getirildi İran’da gençlerin idamı dalgasının yükseldiğinin belirtildiği haberde, son bir kaç günde, Doğu Kürdistan, Doğu İran ve Belücistan’da 20 Kürd ve Beluç gencinin idam edildikleri anlatıldı.
 
Yüksek Mahkeme tarafından idam kararları onaylanan 4 Kürd genci şunlar: Şırvan Nıjawi, Saman Nesim, İbrahim İsapur. “Kürd örgütüne üye olmak” suçuyla yarğılanan ve idame mahkum edilen gençler Ormiye ve Muhabad cezaevlerinde tutuluyorlar.

Öte yandan Tahran’ı ziyaret eden Merivan Müftüsü, oğlunu öldüren Lokman ve Zanyan Muradi adlı militanların bir an önce idam edilmelerini istedi.
 
Hasan Ruhani’nin devlet başkanlığına seçilmesinden sonra, İran’da siyasi idamların sayısında artış yaşandığına dikkat çekiliyor.
 
Öte yandan Hebibullan Gulperipur ve Rıza İsmail Mamedi’nin idam edilmesi, Hewlêr’de İran konsolosluğu önünde ve halepçe’de yapılan eylemlerle protesto edildi.
 
30 Eki. 13-Dengê Azad-Hewlêr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.