Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haiti'de bir hapishanedeki 78 mahkum, polisin hükümet karşıtı protestoyla ilgilenmesini fırsat bilerek kaçtı... (Resmi polisin bilmeden tutukladığı ama gerçekte, 'istihbarat örgütü' bağlantılı olan, yasa dışı sol siyasi örgütlerde faliyet yürüten elemanları da', bu yolla serbest bıraktırılıyor, 'kahraman'da  ilan ediliyor. d.d.com)
 
 
Haiti; Hapishanenin Bütün Mahkumları Kaçtısad
 
Haiti'de Devlet Başkanı Jovenel Moise'e karşı bu hafta düzenlenen protestolarda dört kişi hayatını kaybetti.
 
Karayipler’de bir ada ülkesi olan Haiti’nin güneyinde yer alan bir hapishanedeki 78 mahkum, yakınlarda gerçekleşen hükümet karşıtı protestoyu fırsat bilerek kaçtı.devil
 
(Pablo Escobar, dünyanın her yerinde, fırıl fırıl arandığı dönemde, Kanlı-beyaz- Saray önünde oğluyla.d.dcom)
 
Polisin Aquin’deki hapishanenin yakınlarında gerçekleşen hükümet karşıtı prostestoyla ilgilenmesi mahkumların kaçmasına neden oldu.
 
Ülkenin ulusal polis gücü konuyla ilgili soruşturma açtıklarını belirtti.devil
 
Soruşturmayı yürüten Ralph Stanley Brice, Haiti gazetesi Le Nouvelliste’e yaptığı açıklamada, mahkumların duş almaları için belirlenen zaman diliminde topluca duşlara gittiğini ancak daha sonra hücrelerine dönmeyi reddettiklerini, polisin cezaevinin dışındaki eylemlerle meşgul olmasını fırsat bilerek kaçtıklarını anlattı.
 
Brice, protestocuların kurduğu barikatların 55 km ötede yer alan bir kasabadan gelen polis güçlerinin önünü tıkadığını ekledi.
 
PROTESTOLARDA DÖRT KİŞİ ÖLDÜ
 
Haiti’de Devlet Başkanı Jovenel Moise’e karşı bu hafta düzenlenen protestolarda dört kişi hayatını kaybetti. Moise’i yolsuzlukla suçlayan binlerce kişi sokaklara çıktı.
 
Venezuela’nın Haiti’ye verdiği kalkınma kredilerini yetkililerin ve eski bakanların 2008 yılı itibariyla hortumladığı iddiaları protestoların kıvılcımını yaktı.
(foto, El Chapo, Meksika uyuşturucu Mafyanın süper starı ve 'ilginç firarı...)
 
Mahkeme kayıtlarında yer alan bu iddialara göre Devlet Başkanı Moise da yolsuzluk şemasının içinde yer aldı. 2017’den beri görevde olan Moise, muhalefet ile görüşmek istese de şimdiye kadar başarılı olamadı. Haiti, Karayipler’deki en yoksul ülke. 
 
(Manşete astığımız 2. foto, 1200 mahkumun firar ettiği yer, Yemen. d.d.com)
 
13 Şubat 2019-gazeteduvar 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.