Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Mahkemeye geleceklerin dikkatine: Şule Çet davası/ 26. Ağır ceza mahkemesi -E blok 1. kat 9 nolu salon -Saat 10:00 Ankara Adliyesi Sıhhiye- Duruşma herkese açık. (Şule, babası İsmail ile)
 
 
 
 
22 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Çet’in Ankara’da bir plazanın 20. katından atılarak hayatını kaybettiği gerekçesiyle açılan davada iki duruşma gerçekleştirilmişti
 
Ankara’da Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2. sınıf öğrencisi olan Şule Çet’in 29 Mayıs 2018’deki şüpheli ölümü ile ilgili duruşmanın üçünçü davası bugün görülüyor.
 
Bugün görülecek üçüncü duruşmada avukatlar adlî tıp uzmanları tarafından hazırlanan keşif raporunu mahkemeye sunacaklar.
 
28 Mayıs 2018 günü, davanın sanıklarından Çağatay Aksu daha önce işten çıkardığı Şule Çet’i işe alacağını söyleyerek ofise davet etmişti, 29 Mayıs 2018 saat 04.00’da Şule Çet Ankara’daki bir plazanın 20’inci katından düşerek hayatını yitirmişti.
 
Adli Tıp’tan ikinci Şule Çet raporu: İntihar ettiğini gösteren somut bir tıbbi kanıt yok
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma sonrası elde edilen görüntülerde Çağatay Aksu ile iki erkek arkadaşının saat 23.54’te plazaya girdikleri, diğer iki kişinin 01.30 gibi plazadan çıktıkları, Aksu ile Çet’in ise plazada kaldıkları belirlenmişti.
 
4 Temmuz 2018’de Çet’in ölümünden önce tecavüze uğradığını gösteren otopsi raporu açıklanmış, Çet’in kanında ”uyumayı tetikleyen uyarıcı madde” bulunmuş, vücudunda da boğuşma izleri tespit edilmişti.
 
10 Temmuz 2019-Independent 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.