Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Süddeutsche Zeitung, iddianamenin Almanya'da toplanmış bilgilerle hazırlanmış MİT raporlarına dayandığını, bunun da delillerin yasa dışı yollardan sağlandığı anlamına geldiğini yazmıştı. (yine resim ekleyemedik manşete özür dleriz.. d.d.com)

 

Almanya’da dört yıldır devam eden TKP/ML (Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist) davasında karar açıklandı.

10 kişi hapis cezalarına çarptırıldı.

Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde bugün görülen karar duruşmasında biri kadın 10 sanık, Türkiye’de “yasaklı terör örgütü” olarak kabul edilen TKP/ML (Türkiye Komünist Partisi /Marksist Leninist) için Almanya'da faaliyet göstermek suçlarından hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, tüm sanıkları yabancı bir terör örgütüne üye olmaktan ve örgüte destek sağlamaktan suçlu buldu. Kararda sanıkların, TKP/ML için maddi destek sağladığı, örgüt için etkinlikler düzenlediği ve üye kazandırdığı ifadesi yer aldı.

Davanın ana sanıklardan Müslüm E., yabancı bir terör örgütünün yurt dışı sorumlusu olmak suçlamasından  6 yıl 9 ay, diğer sanıklar ise aynı terör örgütünün üyesi olmak suçlamalarından 3,5 ila 5 yıl arasında hapis cezalarına çarptırıldı.

(foto,eli havada zafer işareti yapan Müslüm Elma)

DW Türkçe’de yer alan habere göre davanın hemen her duruşmasında olduğu gibi bugünkü karar duruşması sırasında da yargılananlarla dayanışma amacıyla gösteriler düzenlendi.

Sanık avukatları Alman yargısını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hareket etmekle suçladı.

TKP/ML, Almanya iç istihbaratı olan Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından izleniyor ancak yasaklı örgütler listesinde bulunmuyor. Sanık avukatları, iddianamenin büyük bölümünün Türkiye’deki soruşturmalara dayandığını öne sürüyor. Yine davayı yakından takip eden Süddeutsche Zeitung, iddianamenin Almanya'da toplanmış bilgilerle hazırlanmış MİT raporlarına dayandığını, bunun da delillerin yasa dışı yollardan sağlandığı anlamına geldiğini iddia etmişti.

 

28 Temmuz 2020-Odatv.com https://odatv4.com/tkpml-davasinda-karar-verildi-28072051.html


 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.