Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Adli Tıp uzmanlarının “hapishanede kalmaları uygun değil” raporuna karşın tahliye edilmeyen ölüm orucundaki avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal hastaneye kaldırıldı.

 

 

 

(Özür, sitemiz sistematik bir saldırı altında, ne yazıları 'büyütebiliyoruz', nede istediğimiz resimleri ekleyebiliyoruz'ki zaman zaman da hiçbir resim asamıyoruz... yani, Sitemiz Okunmasın diye hertürlü namussuzluğu yapıyorlar...d.d.com)

Adli Tıp Kurumu’nun (ATK) “hapishanede kalmaları uygun değil” şeklindeki raporuna rağmen tahliye edilmeyen ölüm orucundaki tutuklu avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Halkın Hukuk Bürosu ve Çağdaş Hukukçular Derneği sosyal medya hesaplarından, 210 gündür ölüm orucunda olan Timtik’in Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, 179 gündür ölüm orucu eylemini sürdüren Ünsal’ın ise Halkalı Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne getirildiği belirtildi.

Ne olmuştu?

İstanbul Adli Tıp Kurumu, ölüm orucundaki tutuklu avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal ile ilgili ilk raporunu açıkladı ve her ikisi için de “Hapishanede kalmaları uygun değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Timtik ve Ünsal’ın avukatları, bu sabah raporun sonucu çıkar çıkmaz İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesine raporla birlikte tahliye dilekçelerini sundu. Ayrıca, yurtdışındaki avukatlardan gelen 152 dilekçe ile, Türkiye’den onlarca avukatın imzaladığı, tahliye edilmeleri taleplerini içeren dilekçeler de mahkemeye sunuldu.

Mahkeme ise tahliye talebini değerlendirerek iki avukatın da tutukluluğunun devamına karar verdi.

Mahkeme ayrıca, “Hastane koşullarında tıbbi takip ve tedavilerinin ivedi olarak sağlanması hususunda gereğinin ifası için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılmasına” karar verdi.

Burhaniye Cezaevinde tutuklu bulunan avukat Aytaç Ünsal 179 gündür, Silivri Cezaevinde tutuklu olan avukat Ebru Timtik de 210 gündür “adil yargılanma” talebiyle ölüm orucunda. Ünsal muayene için Silivri’ye nakledilmişti.

Yargılandıkları ÇHD davasının dosyası Yargıtay 16. Ceza Dairesinde incelemede. (TP)

30 Temmuz 2020-bianet

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.