Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dersimli kadınların çağrısıyla saat 14.00’de Sanat Sokağı’nda “Devlet Tecavüzcüyü, Katili Koruma-Kollama Yargıla!' Özgecan’ı ve Katledilen Kadınları Unutmayacağız!” pankartı arkasında toplanan Dersimli kadınlar İnsan Hakları Anıtı önünde yürüyüş gerçekleştirdi. (Hesap Sorması-Yargılaması Gerekenler; Kendine devrimci sıfatını takmış olanlardır! Katliamın baş sorumlusu, Irkçı-Dinci- Sömürgeci Faşist TC değil! -devrimci demokrat)


Aralarında Demokratik Kadın Hareketi’nin de bulunduğu kitle yürüyüş boyunca “Erkek vuruyor devlet koruyor”, “Katillerden hesabı kadınlar soracak”, “Tecavüz insanlık suçudur, Özgecan’ı unutma”, “Kadın Katliamına Son!” sloganları attı.

Özgecan’ın katilleri erkek, devlet yargı birliğidir!

Palavra Meydanı’nı trafiğe kapatan kitle burada basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Son dönemlerde kadın katliamlarının katlanılmaz hale geldiğine hepimiz çok yakından tanık oluyoruz. Evde, sokakta, iş yerinde ve hatta minibüste beklenmedik şiddete maruz kalabiliyor, ölümle burun buruna olabiliyoruz.

Eşimiz, babamız, kardeşimiz tarafından namus kavramı başta olmak üzere çeşitli sebeplerin arkasına sığınılarak ulu orta katledilebiliyoruz. Doğurduklarımız hemcinslerimizi katlediyor! Özgecan’ın katilleri erkek, devlet yargı birliğidir.

Katilleri aklayan tüm devlet kurumları kadın katliamlarının ortağıdır!

Özgecan’ın katilleri sizler değil misiniz?

Erkekleri cesaretlendiren, tecavüzü ve katliamları teşvik eden, adalet anlayışınız, söylemleriniz değil mi? Özgecan’ı kadına yönelik uygulamalarınız politikalarınız öldürmüştür.”

14 şubat 2015- Dersim- http://www.halkingunlugu.net/

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.