Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

'Apo'nun haremine ve zora boyun bükmeyen kızları, Lübnan'ın Barelias kentine yollayarak oradaki çiftliğinde işkencelere tabi tutturup öldürttü... binlerce kızı böyle gömdürdü..

Eğer, Barelias'taki çiftliği ve Bekaa vadisindeki kampta AİLELER kazı çalışması yaptırırlarsa, Tek Kurşunla Alnından vurularak öldürülmüş kafataslarından bir Piramit olduğunu görebilecekler...'

(Şemdin Sakık, 'Apo' adlı  kitap, sf.350-351. birinci basım- haberi ekleyen; Halim Kar)


   KCK: Halk Öcalan için Yaşamalı!

PKK’nin üst yapılanması Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK), KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, “Tüm halk olarak Önder Apo'nun özgürlüğü için yaşanması gerektiğini” bildirdi.

KCK tarafından, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın doğum günü (4 Nisan) dolayısıyla bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Özgürlük Hareketi olarak bizler de Önder Apo'nun doğum gününü kutluyor; Kürt halkının yeniden doğuşunda büyük rol oynayan Önder Apo'nun çizgisinde Kürt halkının mutlaka özgür ve demokratik yaşama kavuşturulacağı sözünü yineliyoruz” denildi.

Öcalan’ın “tecritte” olduğu ifade edilen açıklamada, şu ifadelere de yer verildi:

“Önder Apo'ya sahiplenme ve özgürlüğünü sağlama mücadelesi Kürt halkının özgürlük mücadelesi olarak görülmeli, Önder Apo'nun özgürlüğü sürekli mücadelemizin merkezinde yer almalıdır. ‘Özgür Önderlik, Özgür Kürdistan, Demokratik Türkiye’ sloganı her zaman mücadelemizin hedefi olmalıdır.”

PKK liderinin “halk için yaşadığı” ve “halk için herşeyini” verdiği dile getirilen açıklamada, daha sonra şöyle denildi:

“18 yıldır da en ağır tecrit koşullarında halk için nefes alıp vermektedir. Bizler de tüm halk olarak bu önderliğe karşı borcumuzu ödemek için Önder Apo'nun özgürlüğü için yaşamalı, Önder Apo'nun özgürlüğü için mücadele etmeliyiz.”

4 Nisan’da Öcalan’ın doğduğu Amara’ya (Urfa’nın Halfeti ilçesinni Ömerli köyü) gidilmesi çağrısında bulunan KCK, gidemeyenleri de bulundukları her yerde “Bê Serok Jiyan Nabe!” (Başkansız Yaşam Olmaz!” sloganıyla alanlara çıkmayı önerdi.

Urfa Valiliği. Doğum günü üzerine 1-6 Nisan tarihleri arasında il genelinde gösteri ve kutlamaları yasaklamıştı.

Abdullah Öcalan, aldığı müebbet hapis cezası nedeniyle İmralı Adası’nda bulunuyor.

2  Nisan 2016- rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.