Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Konuyla ilgili açıklama yayınlayan Rûdaw Medya Grubu, hamile olduğunu öğrenmelerine rağmen PYD asayiş mensuplarının

Rengin Şero'yu darp ederek üzerindeki elbiseleri parçaladıklarını belirtti.


PYD Asayişi, Semalka Sınır Kapısı’nda Rûdaw muhabiri Rengin Şero’ya saldırdı.

Rûdaw muhabiri Rengin Şero aile ziyareti yapmak amacıyla gittiği Semalka Sınır Kapısı üzerinden Rojava’ya geçeceği sırada PYD asayişinin saldırısına uğradı.

Konuyla ilgili açıklama yayınlayan Rûdaw Medya Grubu, hamile olduğu öğrenmelerine rağmen asayiş mensuplarının Şero'yu darp ederek üzerindeki elbiseleri parçaladığını belirtti.

Açıklamada, Rûdaw muhabiri Rengin Şero’nun Rojava’ya girmesi engellenerek bir tekneyle Güney Kürdistan’a geri yollandığı belirtildi.

Rûdaw Medya Grubu, Rengin Şero’nun, hem bir gazeteci, hem hamile bir kadın, hem de Rojava'lı bir kadın olarak saldırı ve hakarete uğramayı hak etmediğini belirtirken, muhabirlerinin Rojava'da ilk defa şiddet ve hakarete uğramadığını da hatırlattı.

Rûdaw Medya Grubu'nun bir yıldan fazla süredir Rojava’da çalışması engelleniyor.

22 Eylül 016- NerinaAzad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.