Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevlerinin 156’ncı gününde yapılmak istenen eyleme polis müdahale etti... Polisin sürükleyerek gözaltına aldığı Gülsüm Elvan'a ters kelepçe uyguladığı bildirildi
 
 
İstanbul Kadıköy'de Süreyya Operası önünde, kanun hükmünde kararname ile mesleklerinden ihraç edilen ve cezaevinde 156 gündür açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yapılan dayanışma eylemine polis müdahale etti. 
 
Polisin müdahalesi sonucu gözaltına alınan 16 kişi arasında Gezi eylemleri sırasında öldürülen Berkin Elvan'ın annesi ve ablası da bulunuyor.
 
Aralarında Türkiye İnsan Hakları Vakfı (THİV), İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nin de içinde bulunduğu Nuriye ve Semih için Dayanışma Platformu, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 156’ncı gününde Kadıköy Süreyya Operası önünde yapılmak istenen eyleme polis müdahale etti.
 
Kitleye sert müdahalede bulunan polis, Gezi eylemleri sırasında yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve kardeşi Özge Elvan’ın da içinde bulunduğu en az 16 kişiyi darp ederek gözaltına aldı. 
 
Gözaltına alınanlardan 6'sının kadın olduğu bildirildi. Polis Gülsüm Elvan'ın 'polise mukavemet etmek' gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. 
 
Gözaltına alınanların ise sağlık kontrolü için Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nden sonra Vatan Emniyete götürüldükleri öğrenildi. 
 
Barış yarkadaş ise "Berkin Elvan'ın annesi ile kız kardeşi 'Nuriye ve Semih ölmesin' dediği için Kadıköy'de gözaltına alınmış. Ne istiyorsunuz bu insanlardan!" dedi.
 
11 Agust 017- T24-Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.