Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

AKP'nin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın açıklaması şaşırtmadı.
Kaya, '120.000 şiddet mağduru kadını korumak için takılan e-kelepçelerin sayısını, 30'dan 600'e çıkaracakları' açıklamasında bulundu.

 

 

 
AKP binlerce kadının şiddete maruz kalmasına karşı çözüm için e-kelepçe sayısını 30'dan 600'e çıkarma kararı aldı...
 
Polis korumasında dahi kadınlar saldırıya uğramaya devam ederken, Bakan Kaya'nın yaptığı e-kelepçe açıklaması tepki çekti.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, kadına yönelik şiddetle ilgili konuşurken 120.000 şiddet mağduru korumak için takılan kelepçelerin sayısını 30'dan 600'e çıkaracaklarını söyledi. 
 
"Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri'ni (ÖNİM) tüm illerde yaygınlaştırıyoruz. Kadın konuk evlerini ihtisaslaştırıyoruz" diyen Kaya, 
 
"Bundan sonra failin de tedavisi noktasında bir çalışma yapıyoruz. Şiddet uygulayanın öfkesini tedavi etmek üzere bir pilot uygulama çalıştık. Ankara'da 103 vakaya uygulandı ve olumlu sonuçlar aldık.
Önümüzdeki dönemde hizmetimizi artırarak yaygınlaştıracağız. Şiddet uygulamış kişilerle ilgili kelepçe uygulaması vardı. Sayı 30'du, 600'e çıkarıyoruz. Bir adam 'Ben seni öldüreceğin, keseceğim, doğrayacağım' diyorsa bu adama mutlaka kelepçe takılması lazım" ifadelerini kullandı.
 
08 Mart 2018- sol.org

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.