Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Ben Şenol Çet; Kardeşimin katili Çağatay Aksu, Şule'ye hem tecavüz etmiş,  hemde Camdan aşağı atıp İntihar Süsü Vermiş. Ben adalet arıyorum öfkemi içimde tutarak adalet arıyorum Adalet... -twitter-
 
 
 
 
Cinsel saldırıya maruz kaldıktan sonra intihar süsü verilerek öldürülen Şule Çet için sosyal medyada kampanya başlatıldı.
 
Şule Çet için Adalet etiketiyle duygularını dile getiren binlerce kullanıcı otopsi raporuna rağmen, Şule Çetin'in bir numaralı katil zanlısı Çağatay A.'nın serbest bırakılmasına isyan etti. 
 
Cumhuriyet'in haberine göre, otopsi raporuyla intihar etmediği, tecavüze uğradıktan sonra plazanın 20. katından atıldığı ortaya çıkan Şule Çet için sosyal medyadan kampanya başlatıldı. 
 
(foto, Şule Çet)
 
Ankara Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2. sınıf öğrencisi Şule Çet , yanında çalıştığı Çağatay A. ile 28 Mayıs tarihinde buluştuğu Çağatay A.’ya ait Çankaya ilçesindeki bir plazanın 20. katındaki ofisten gece saat 04.00’da düşerek ölmüştü.
 
Başlatılan soruşturmanın seyri, Adli Tıp Kurumu’ndan gelen otopsi raporuyla değişti.
 
"UYKU İLACI VERİLİP TECAVÜZ EDİLMİŞ"
 
Soruşturma dosyasına giren otopsi raporunda Çet'in ölümünden önce ters ilişkiye zorlandığına dair bulgular yer aldı.
 
Ayrıca Çet'in 9 parmağının tırnak altında bir erkeğe ait dokular (deri kalıntısı) ve DNA bulguları tespit edildi.
 
(foto, Şule Çet'in katili, Çağatay Aksu)
 
Çet'in kanında "Uyumayı tetikleyen uyarıcı madde" ile vücudunda boğuşma izlerine de rastlandı. Erkeğe ait doku örnekleri ve DNA bulgularının ise Çağatay Aksu'ya ait olduğu belirlendi.
 
"PENCEREDE ŞULE'ye AİT PARMAK İZİNE RASTLANMADI"
 
Çet'in düştüğü ofisteki 25 ayrı noktada da parmak izi çalışması yapıldı. Yapılan kriminal incelemenin ardından soruşturma dosyasına gönderilen Olay Yeri İnceleme Raporu'nda Çet'in 3 farklı yerde (bir gazoz kapağında, çalışma ofisi masasında ve sehpada) parmak izi belirlendi.
 
Çet'in düştüğü 1.20 santimlik pencerenin camında, pervazında ve çerçevesinde ise genç kadına ait parmak izi tespit edilemedi.
 
Tecavüz bulguları ile Çağatay A.'ya ait olduğu belirlenen DNA izlerinin bulunduğu rapor 4 Temmuz tarihini taşıyor.
 
Şule Çet’in düştüğü ofisteki 25 ayrı noktada da parmak izi çalışması yapıldı. Yapılan kriminal incelemenin ardından soruşturma dosyasına gönderilen Olay Yeri İnceleme Raporu’nda Çet’in 3 farklı yerde (bir gazoz kapağında, çalışma ofisi masasında ve sehpada) parmak izi belirlendi.
 
Çet’in düştüğü 1.20 santimlik pencerenin camında, pervazında ve çerçevesinde ise genç kadına ait parmak izi tespit edilemedi.
 
"2 KEZ GÖZALTINA ALINDI ve BIRAKILDI"
 
Çağatay A. ise Şule Çet’in ölümünde bir numaralı şüpheli olarak 2 kez gözaltına alındı ve her ikisinde de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
 
Otopsi raporunun korkunç cinayeti ortaya çıkarmasına rağmen Çağatay A. hakkında  hâlâ bir işlem yapılmadı.
 
"ÖLDÜRÜLDÜĞÜ plaza ÖNÜNDE EYLEM" 
 
Bu duruma isyan eden kadın dernekleri ve binlerce twitter kullanıcısı #ŞuleÇetİçinAdalet etiketinde kampanya başlattı. Mesajlar  #ŞuleÇetİçinAdalet etiketini TT listesinde bir numaraya taşıdı.  İşte  #ŞuleÇetİçinAdalet etiketinde atılan mesajlardan bazıları:
 
14 Temmuz 2018- artigrcek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.