Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Şeriata doğru giderken, Kadınlar Gürledi; -Onur Akay: Radyolar Mustafa Ceceli'nin şarkılarını listelerinden çıkardı -Ayşe Düzkan:  'Dayanışma için herkes bir İntizar şarkısı çalsa' -Ayşe Arman;  Mustafa Ceceli'yi, bırak Sanatçı yerine koymak, Adam olarak görmek bile mümkün değil...

 

 

Onur Akay: Radyolar Ceceli'nin şarkılarını listelerinden çıkardı
 
Özel hayatın gizliliğini ihlal ederek Sinem Gedik ve İntizar'a ait görüntülerin dolaşıma sokulması tepki çekmeye devam ediyor. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, ulusal radyoların Mustafa Ceceli’ye ambargo uygulayacağını yazdı.
Özel hayatı ihlal ederek yasadışı şekilde elde edilmiş görüntülerle İntizar ve eski eşi Sinem Gedik’in ilişkileri olduğu iddiasıyla mahkemeye başvuran Mustafa Ceceli’ye tepkiler büyüyor. 
 
Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Mustafa Ceceli’ye radyolardan ambargo konulduğunu ve Ceceli’nin çok sayıda konser programının da iptal olduğunu iddia etti.
 
Ceceli ile ilgili kendi internet sitesinde gece saatlerinde bir yazı kaleme alan Akay, “Edindiğim bilgiye göre Radyo D, Show Radyo, Süper Fm ve Best FM gibi çok sayıda ulusal radyo aldığı ortak kararla, playlistlerinden Mustafa Ceceli’nin şarkılarını çıkarttı ve Ceceli’nin çok sayıda konseri de iptal oldu.” ifadelerini kullandı. 
 
17 Temmuz 2018- (Birgün)
...........................
 
Ayşe Arman'dan Mustafa Ceceli'ye:
Bırak sanatçı yerine koymak, adam olarak görmek bile mümkün değil
 
"Dediğim gibi Mustafa Ceceli kendi ayağına sıktı; hayatı boyunca bu utançla yaşayacak"
 
Hürriyet yazarı Ayşe Arman, eski eşi Sinem Gedik ile şarkıcı İntizar'ın izinsiz bir şekilde evlerinde çekilmiş görüntülerini velayet davasında kullanan ve bu görüntüleri medyaya sızdırdığı iddia edilen şarkıcı Mustafa Ceceli'ye tepki gösterdi. Arman, "Bırak sanatçı yerine koymak, adam olarak görmek bile mümkün değil" dedi.
Eski eşi Sinem Gedik ve şarkıcı İntizar’la ilgili mahkemeye görüntü kayıtları verdiği ve sonrasında da basına sızdırdığı iddia edilen şarkıcı Mustafa Ceceli hakkında çok sayıda paylaşım yapıldı.
 
Kendisine yöneltilen suçlamaların haksız olduğunu söyleyerek görüntüleri kendisinin sızdırmadığını öne süren Ceceli, eski eşi tarafından bir süre sonra yalanlandı. 
 
"Kendini nefret objesi haline getirdi"
 
Sosyal medyada pekçok ünlü ismin tepki gösterdiği Ceceli'ye bir tepki de Hürriyet yazarı Ayşe Arman'dan geldi.
 
Arman, "Ceceli rezaleti" başlığıyla (17 Temmuz 2018) yayımlanan yazısında Ceceli'nin "kendi kendini nefret objesi haline getirdiğini" yazdı.
 
Öte yandan Arman, "Bu insanlık dışı, adamlık dışı, babalık dışı tutum karşısında. Kusmak istiyorum bu iğrençlik karşısında. Mustafa Ceceli kendi topuğuna sıktı" ifadesini kullandı.
 
"Bu yaptığı o çocuğa zarar vermeyecek mi?"
 
"Bırak sanatçı yerine koymak, adam olarak görmek bile mümkün değil" diyen Arman, devamında şunları kaydetti:
(foto, Şeriat mahkemelerinde, yüzleri Kezzapla yakılan kadınlar)
 
"Buharlaşsın gitsin. Bir insan, kendi çıkarları için bu kadar mı alçalabilir, bu kadar mı düşebilir? Kendi çocuğuna, kendi çocuğunun annesine darbe vurmak için bu kadar mı çirkefleşebilir? Bu yaptığı o çocuğa zarar vermeyecek mi? Yaralamayacak mı? Yazıklar olsun!"
 
"Bütün insanların çok mahrem anları vardır"
 
Yaşananların bir kırılma noktası olduğunu belirten Arman, "Bütün insanların çok mahrem anları vardır. Görmek istemeyiz. Ne kendimizi ne bir başkasını. Ve işte o görüntüleri kimsenin kanunsuz, hukuksuz bir şekilde kayıt altına alma ve yayınlama hakkı olamaz. Aksi, hukuksuzluğu, kanunsuzluğu meşrulaştırmak demek ki, bu da çok fena bir şey" diye ayzdı.
 
"Önemli olan bu hizmetin kimin işine yaradığı"
 
Ceceli'nin hakkındaki iddialara karşı verdiği, “Ben bunları yapmadım, başkası çekip, bana servis etti!” açıklamasına ilişkin de tepki gösteren Arman, "Ceceli’yi kurtarmaz. Önemli olan, bu hizmetin kimin için yapıldığı ve kimin işine yaradığı" dedi.
 
Ceceli için, "Kazanacağım derken kaybetti" diyen Arman, "Artık hayatı boyunca bu utançla yaşayacak!" sözlerini sarf etti.
 
...................................
 Ayşe Düzkan: 'Dayanışma için herkes bir İntizar şarkısı çalsa'
 
Mustafa Ceceli'nin boşandığı eşi Sinem Gedik'le şarkıcı İntizar'ın özel hayatına ilişkin gizli kamera görüntülerini mahkemeye sunmasına tepkiler sürüyor.
Yazar Ayşe Düzkan, çay bahçelerinden kulüplere kadar her mekanın İntizar'ın bir şarkısını çalma önerisinde bulundu. Düzkan, sevsin sevmesin her sosyal medya hesabından da bir İntizar şarkısı paylaşılmasını istedi.
 
Şarkıcı Mustafa Ceceli, boşandığı eşi Sinem Gedik’e açtığı velayet davasında, özel hayatın gizliliğini ihlal eden ve gizli çekilen görüntüleri mahkemeye sundu. Bu görüntüler, bazı internet sitelerinde de yayınlandı. Bu gelişmenin ardından Poll Production’ın şarkıcı İntizar’la artık çalışmayacağını ve ilişiğini kestiğini duyurdu. 
 
Gazete Duvar’a açıklamalarda bulunan Avukat Baran Doğan, şarkıcı Mustafa Ceceli’nin özel hayatın gizliliği ilkesini ihlal ederek suç işlediğini söyledi. Doğan, Poll Production’ın şarkıcı İntizar’la ilişkisini kesmesinin de hukuka aykırı olduğunu belirtti.
 
Artı Gerçek yazarı Ayşe Düzkan ise ‘şeytanın bacağı‘ başlıklı bugünkü köşe yazısında, bir çağrıda bulundu. Düzkan sosyal medya hesapları ile mekanlarda İntizar’ın bir şarkısının çalınması önerisinde bulundu.
 
Kimsenin cinsel yönelimiyle ilgili suçlanamayacağını vurgulayan Düzkan, İntizar’ın da özel hayatını gündemleştirmemekte kararlı olduğunu her fırsatta tekrar ettiğini hatırlattı.
 
YALNIZ OLMADIKLARINI BİR KERE DAHA HİSSETSE’
 
“bu iki kadın, ve kendi kaderleriyle onların kaderi arasında bağ kuran, kadınları seven başka kadınlar, yalnız olmadıklarını bir kere daha hissetse…  şu adamları utandırsak, bu sefer şeytanın bacağını kırsak!” diyen Düzkan’ın yazısının bir bölümü şöyle:
 
“gazetelerin birinci sayfaları, okurlara, ekonomi, uluslararası siyaset, meclis’te olup bitenler vb konusunda ne düşünmeleri gerektiğini bildirirken magazin de patriyarkanın en önemli araçlarından biri. kimin kimi nasıl seveceği, nasıl birlikte olacağı ve hangi kadınların muteber olduğuna dair sınırlar magazinle çizilir. 
 
özgürlükçü hareketlerin ulaşmakta çok zorluk çektiği geniş bir kesim, lezbiyenlik –ve tabii erkeklik- üzerine belki ilk kez bu kadar fazla düşünecek bu olayla. mustafa ceceli’yi teşhir etmek ve sinem gedik ile intizar’a sahip çıkmak bu açıdan çok önemli, bence.
 
Mustafa Ceceli, evladını annesinden ayırmak gibi kabul edilemeyecek bir amaç, nafaka ödememek ve belki eski eşinden intikam almak için “çocuğumun annesine saygım sonsuzdur” falan gibi klişelerin örtemeyeceği suçlar işledi. polat yağcı, intizar’ı işten çıkartarak en az bunun kadar ciddi bir suç işledi; 
 
birini cinsel yöneliminden dolayı işten çıkartmak yasalara aykırı! intizar ve sinem gedik ise, lezbiyen olsunlar olmasınlar, homofobinin, bifobinin hedefi oldular. anaakım basın, ceceli’nin ve yağcı’nın suçlarını görmezden geldi, hatta benimsedi, intizar ve sinem gedik’e yönelen düşmanlığın taşıyıcısı oldu.
 
Ne zamandır profillerimize, mekânlarımıza, gönüllerimize gökkuşağı bayrağı asıyoruz, onun hakkını vermenin bir imkânı daha doğdu bence. evet, sosyal medyada büyük destek var intizar ve sinem gedik’e. ama biraz daha kamusal şeyler de yapsak? 
 
Polat Yağcı ve poll production bir basın açıklamasını hak etmez mi mesela, ya da keşke bu hafta sonu, çay bahçelerinden kulüplere, kafelerden dükkânlara her mekân, ortamına uysun uymasın, müziğini sevsin sevmesin intizar’ın bir şarkısını çalsa. bugüne kadar müzik paylaşmış olsun olmasın, her sosyal medya hesabı intizar’ın bir şarkısını paylaşsa.”
 
17 Temmuz 2018- gazeteduvar.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.