Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan bir arkadaşı? Saçko'nun resim sergileri düzenlediğini ve pek çok varlıklı insanla arkadaşlık ettiğini belirtirken, "Paris'in bohem hayat biçimi onu tüketti" ifadelerini kullandı. 
(acaba bu arkadaşı kim? İstihbarat örgütlerinin, bizim insanlarımızı Katlettikten sonra, onların ağzından ve adına açıklama yaptıkları ilk olay bu değil. d.d.com)

 

 

FEMEN'in kurucularından Ukraynalı Oksana Shachko, Paris'teki evinde ölü halde bulundu.
 
Sıra dışı eylemleriyle zaman zaman gündeme gelen FEMEN grubunun kurucusu Oksana Shachko'nun intihar ettiği belirtildi. 
 
FEMEN'in kurucularından biri olan 31 yaşındaki Ukraynalı Oksana Shachko'nun Fransa'nın başkenti Paris'te intihar ettiği ortaya çıktı. 
 
Shachko'nun arkasında İngilizce, 'Hepiniz sahtesiniz' yazılı bir not bıraktığı belirtildi.
 
Ukraynalı aktivist geçtiğimiz 2 yıl içersinde iki kez daha intihara teşebbüs ettiği de belirtildi. 
 
(Tekrar edelim, kim tarafından bu açıklama yapıldı, ismi ne 'bu faili meçhul arkadaşının' Peki?... IŞID'da yıllardır ABD/CIA'nin yaptığı saldırıları bu şekilde üstleniyor  zaten.. Kısacası, orostopolluğa doyduk, bunlar yutulmuyor artık d.d.com)
 
Ukraynalı feminist aktivistin intihar etme sebebine ilişkin yakınları ya da soruşturmacılar tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.
 
Çıplak protesto eylemleriyle tanınan feminist örgüt FEMEN 2008'de Ukrayna'da kurulmuş ve 2012'de Fransa'da tescillenmişti. Organizasyonun birçok ülkeden üyesi olsa da çoğunluğunu Ukraynalı kadın öğrenciler oluşturuyor.
 
"PARİS'İN BOHEM HAYAT BİÇİMİ ONU TÜKETTİ"cool
 
Sosyal medya üzerinden açıklama yapan bir arkadaşı, Saçko'nun resim sergileri düzenlediğini ve pek çok varlıklı insanla arkadaşlık ettiğini belirtirken, "Paris'in bohem hayat biçimi onu tüketti" sadifadelerini kullandı.
(Paris'in bohem yaşantısı o'nu tüketmişse, kendi neden varlıkılı orospu çocuklarıyla yaşıyormuş acaba? Demek, 'bu açıklama da alçakca ve derin hesaplar var' ciddi bir paradoks bu! HemKendi yaşamı lüx olan biri Parislilerin 'bohem' yaşantısından neden şikayetçi olup, efkarlanıp, İntihar etsin ki?... 
 
Açık bir şey var, bu güzel kızımızı infaz ettiler. Görünen  ve yapılan şaibeli açıklamanın bize gösterdiği bu. d.d.com)
 
OKSANA SHACHKO KİMDİR?
 
Oksana Shachko, 31 Ocak 1987 tarihinde dünyaya geldi. Khmelnitski'de doğdu ancak Kiev'e taşındı. Aynı zamanda oyuncu ve ressam olan Oksana Shachko, Nisan 2008'de Anna Hutsol ve Alexandra Shevchenko ile birlikte FEMEN’i kurdu.
 
2014'te "Ye Suis Femen" (Ben Femen'im) yayınlandı ve bu proje belgesel ödülüne layık görüldü. 
 
24 Temmuz 2018-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.