Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kekilli, göçmen kökenli kişilerin oyuncu olarak eşit şansa sahip olmadığını belirterek, "Aynı oranda iyi olmanız kesinlikle yetmiyor" dedi.
 
 
'Türkler için fazla Alman, Almanlar için yeteri kadar Alman değilim.'
 
Uluslararası yapımlarda da rol alan Türkiye kökenli oyuncu Sibel Kekilli, Mesut Özil'in Alman Milli Takımı'ndan ırkçılık nedeniyle ayrıldığını açıklamasının ardından başlayan tartışmalara katıldı.
 
Kekilli, "Türkler için fazla Alman, Almanlar için ise yeteri kadar Alman değilim" dedi.
 
Die Welt gazetesine konuşan Kekilli, "Türkiye kökenli olmam nedeniyle daha az ve daha farklı roller aldığımdan eminim" diye konuştu.
 
"AYNI ORANDA İYİ OLMANIZ KESİNLİKLE YETMİYOR"
Oyuncu kendisinden beklentinin bir Türk'ü oynadığı roller olduğunu ve aksi durumda medya yöneticilerinin rahatsızlık duyduklarını belirtti. 
 
Kekilli göçmen kökenli kişilerin oyuncu olarak eşit şansa sahip olmadığını belirterek, "Aynı oranda iyi olmanız kesinlikle yetmiyor" dedi. 
 
Kekilli bir yönetmenin kendisine verilen başrolü ırkçı gerekçelerle geri çektiğini de ifade etti. "Türkler için fazla Alman, Almanlar için ise yeteri kadar Alman değilim" diyen Kekilli insanların sistematik şekilde gruplandırılmasının artık bir son bulmasını dilediğini söyledi.
 
Kekilli kadın hakları ve eşitliği için mücadele eden Terre des Femmes örgütünün aktif üyesi.
 
Hollywood'da yaşanan taciz, cinsel istismar ve cinsiyetçilik konusundaki #MeToo tartışmalarına da katılan Kekilli, Gezi Parkı eylemlerini destekleyen açıklamalarda bulunmuştu. 
 
Alman Milli Takımı'nda forma giyen Mesut Özil'in, Londra'da, Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafların yayınlanması kamuoyunda ve siyasiler arasında büyük tartışmaya yol açmıştı. 
 
02 Ağustos 2018-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.