Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Cumartesi Anneleri’nin 700’üncü hafta eyleminde annesi Emine Ocak ile birlikte gözaltına alınan Maside Ocak; “1997'de iki kuşak olarak gözaltına alınırdık, bugün üç kuşak gözaltına alındık...' dedi. 

 

 

Cumartesi Anneleri’nin 700’üncü hafta eylemine müdahale eden polis, 1995 yılında gözaltında kaybedilen Hasan Ocak’ın annesi Emine Ocak ve kardeşi Maside Ocak’ın tepki çeken gözaltına alınma görüntüleri gündemdeki yerini koruyor. 
 
Gözaltında ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Maside Ocak, dün yaşadıklarını sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı:
 
Biliyorum hepiniz çok merak ettiniz.
 
Bugüne dair ne yazayım bilmiyorum.
 
Benim için günün özeti;
 
82 yaşındaki annemin polis kalkanlarıyla itilmesi, kollarının moraltılması,
Gözaltı aracına kadar adeta sürüklenmemiz, yeğenim Adilcan'ın vahşice dövülmesini görüp de annemi bırakıp yanına gidemeyişim,
 
Gamze Elvan’ın kolunun kırmak istercesine bükülmesi,
 
Gözaltı aracına vardığımızda sivil polislerin yaşlı kadını araca bindirmeyeceksiniz emri,
 
Annemin ‘çocuklarımı aldınız ben de bineceğim’ deyip binmeye çalıştığı araçtan indirilmesi,
 
Araç içinde saatlerce plastik kelepçeyle bekletilmemiz...
 
1997'de Ahmet Şık'ın fotoğrafladığı annemin Galatasaray Meydanı’ndan sürükleniş anının aynısını bugün Hayri Tunç görüntülemiş. O günden bu güne hiçbir şey değişmedi. 1997'de iki kuşak olarak gözaltına alınırdık, bugün üç kuşak gözaltına alındık.
 
Eve gelip bilgisayarı açınca kardeş canım Arat'a uygulanan şiddet karşısında kenetlenen güzel insanları ve bizim götürülüşümüzün ardından saatlerce Cumartesi Anneleri'ne, ‘Biz buradayız anne, yalnız değilsin’ diye seslenenleri gördüm.
 
Söyleyecek tek sözüm var;
 
700 hafta geçti Tükenmedi Umudum...
 
26 Agust 2018- artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.