Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Hindistan'da yaşayan 27 yaşındaki Raphael Samuel, 'Rızamı almadan Beni dünyaya Getirdiler' suçlamasıyla anne ve babasına dava açmaya hazırlanıyor. (Samuel'i destekliyoruz, anneler- babalar bu kanlı ve pislik dünyaya çocuk getirip evlat katili olmamalı... d.d.com)

 

 

Kendisini 'antinatalist' olarak tanımlayan Samuel Hindistan'da yayınlanan The Print dergisine verdiği röportajda;
 
"Bu dünyada acı çekecekleri bilinerek çocuklar dünyaya getiriliyor. Bu doğru değil" diyor.
 
Anne ve babasıyla ilişkisini 'son derece iyi' olarak tanımlayan Samuel yine de "Hiçbir çocuk anne ya da babasına hiçbir şey borçlu değildir" diyor:
"Annemi de babamı da seviyorum. Çok iyi bir ilişkimiz var. Ama sırf kendi bencil zevkleri için beni dünyaya getirdiler. Bu zamana kadar çok da rahat bir hayat yaşadım. Ancak kimsenin rızasını almadan başka birisini eğitim, iş, kariyer, aile kurmak gibi baskıların altına sokma hakkı olamaz."
 
Raphael Samuel Nihilanand adlı Facebook sayfasında "Bir çocuğu dünyaya gelmeye zorlayıp ardından da kariyer yapmaya zorlamak adam kaçırma ve köle tacirliği değil midir?" diye soruyor.
 
Samuel'e göre anne ve babalar yuvalarına neşe getirdiği için çocuklarına karşı kendilerini borçlu hissetmeli.
 
Hindistan'da toplumun gençler üzerinde çocuk yapmaları için büyük bir baskı kurduğunu savunan Samuel, "Kimseye fikirlerimizi dayatmak istemiyoruz. Ama içinde yaşadığımız dünyaya yeni bir çocuk getirmek doğru seçenek değil" diyor.
 
Samuel, 'Çocuksuz Hindistan' adlı blogunda geçen ay kaleme aldığı bir yazıda, "Bu dünyaya daha fazla çocuk getirerek çevresel ve sosyal çöküşü hızlandırmalı mıyız? Bizler çocuk yapmama kararı almış kişileriz. Bizler Çocuksuz Hintlileriz!" demişti.
 
06 Şubat 2019-bbc

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.