Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Başsavcılık sözcüsü Nadja Niesen, mektubun doğrudan Başay Yıldız'ın çalıştığı hukuk bürosuna faks vasıtasıyla ve şifreli bir bağlantı üzerinden gönderildiğini söyledi...
tehdit mektuplarından ilki'nin Ağustos 2018'de...Frankfurt emniyetinden geldiği tespit edilmişti... 

 

 

NSU davası'nda Katledilenlerin  Avukatlığını yapan, Seda Başay Yıldız'a  Dördüncü Tehdit Mektubu
 
Frankfurt - Neonazi yeraltı örgütü NSU tarafından katledilenlerin avukatlığını yapan Avukat Seda Başay-Yıldız’ın mektupla tehdit edilmesine devam ediliyor. 
 
Frankfurtlu avukat Seda Başay Yıldız'a "NSU (Nasyonal Sosyalist Yeraltı) 2.0" imzalı dördüncü bir tehdit mektubunun gönderildiği ortaya çıktı.
 
Frankfurter Allgemeine Zeitung'un haberi Frankfurt Başsavcılığı tarafından Salı günü teyit edildi. 
 
Başsavcılık sözcüsü Nadja Niesen, mektubun doğrudan Başay Yıldız'ın çalıştığı hukuk bürosuna faks vasıtasıyla ve şifreli bir bağlantı üzerinden gönderildiğini söyledi.
 
Mektubun biçim açısından Başay Yıldız'ın daha önce aldığı üç mektupla tıpatıp aynı olduğunu vurgulayan Niesen, mektubun içeriğine ilişkin bir bilgi vermekten kaçındı. 
 
Mektubu gönderen kişinin kimliğinin belirsizliğini koruduğu bilgisini aktaran Niesen, ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi.
 
NSU davası müdahil avukatlarından olan Başay Yıldız'ın aldığı tehdit mektuplarından ilki Ağustos 2018'de gönderilmişti. 
 
Mektubu inceleyen yetkililer, Başay Yıldız'a ait kişisel bilgilerin Frankfurt emniyetinden çıkarıldığını tespit etmişlerdi. 
 
Sürdürülen soruşturmalar kapsamında Frankfurt emniyeti içerisinde Neonazi bir grubun mevcut olduğu belirlenmiş ve soruşturma başlatılmıştı.
 
"Tehditlere boyun eğmeyeceğim"
 
Seda Başay Yıldız, Aralık ayında aldığı ikinci tehdit mektubunun içeriğine ilişkin DW Türkçe'ye yaptığı açıklamada, " Dikkatliyim ama korkmuyorum, çünkü istedikleri bu, tehditlere boyun eğmeyeceğim" demişti.
 
Müvekkilleri arasında Usame bin Ladin'in eski koruması Sami A. da bulunan Başay Yıldız, NSU örgütüne yönelik davada müdahil avukat olarak görev yapmıştı.
 
06 Şubat 2019-Radyo Kassel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.