Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Şule Çet’in cinsel saldırıya uğrayarak öldürülmesine ilişkin görülen davada sanıklar Çağatay Aksu ile Berk Arand’ın avukatının, 2016’da Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde üniversitelilere döner bıçağıyla saldıran ülkücü çete üyelerinden Paşa Büyükkayaer olduğu ortaya çıktı.

 

 

Sendika.org'un haberine göre, davaya sanıkların avukatı olarak katılan Paşa Büyükkayaer, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu dönem pek çok kez okul dışında buluştuğu çete ile birlikte sallama ve satırla Cebeci Kampüsü öğrencilerine dönük saldırılarda yer aldı.
Kampüste 4 Ocak 2016 günü kantinde kabanının içinde sakladığı döner bıçağını çıkararak üniversitelileri yaralamaya çalışan Büyükkayaer, ardından kampüs dışına kaçarak buluştuğu faşist çete ile birlikte ikinci defa saldırdı.
 
MEZUN OLDUKTAN SONRA DA SALDIRILARINA DEVAM ETTİ
 
Büyükkayaer, mezun olduktan sonra da Hukuk Fakültesi’ne gelmeye ve saldırılarda yer almaya devam etti.
 
 
(foto, Şule Çet'e işkence, tecavüz edip Öldüren katillerin avukatlarından biri; MHP'li Paşa Büyükkayaer)
 
27 Ocak 2017’de Hukuk Fakültesi’nde öğrencilerin vizelerin bitişini kutlamak için çektiği halayda ülkücülerin kendi marşlarını çalmak istemesi, öğrencilerin ise bunu kabul etmemesi üzerine Büyükkayaer öğrencileri tehdit etti. 
 
30 kişilik faşist grup daha sonra kantinde tekbirlerle öğrencilere saldırdı.
 
Olayın ardından saldırıya uğrayan öğrencilere soruşturma açıldı, Büyükkayaer’e ise mezun olması gerekçe gösterilerek herhangi bir yaptırım uygulanmadı.
 
Büyükkayaer, Nisan 2016’da da Hukuk Fakültesi kantinine üç hilalli “AÜHF Teşkilatı” yazılamasının görselini paylaşmıştı.
 
06 Şubat 2019- artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.