Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Polisin cinsel tacizi sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen Merve Demirel, can güvenliğinden endişe ettiğini açıkladı....

 

Demirel Ankara’da katıldığı eylemde gözaltına alınırken polis tacizine maruz kalmış, o ana ilişkin fotoğraflar kamuoyuna yansımıştı.
 
İçişleri Bakanı Soylu ise “Babası FETÖ’den ihraç, kardeşi DHKP-C’li proje kadın” sözleriyle tacizi ‘aklamış’, Demirel’i ve ailesini hedef göstermişti. 
 
(Avrupa basının da, RTE .d.d.com)
 
‘Bakanın tehdidi cesaret verir’
 
Demirel, “Yaşadığımız olayı bıraktım, ailemin başına bir şey gelecek diye endişelenmeye başladım” dedi.
 
Ailesinin hedef gösterilmesinden rahatsız olduğunu söyleyen Demirel şunları söyledi:
 
“Bu kabul edilemez bir durum. Bu ülkede içişleri bakanlığı yapan birinin böyle tehditler savurması, sağduyulu düşünmeyen insanlara büyük cesaret verir. Bu söylemlerle çok daha korkunç olayların önünü açıyorlar. 
 
Eğer kötü bir şey yaşanırsa bunu nasıl göğüsleyecekler, hesabını nasıl verecekler? Şu an tek derdim aileme, kardeşime söyledikleri şeyler yüzünden bir zarar gelebilir mi? En son geldiğimiz noktada kendim ve ailem adına can güvenliğimizi düşünüyorum.”
 
‘Terörize etme çabası’,
 
Demirel, kendisiyle söyleşi yapmasının ardından gazeteci Derya Okutan’ın gözaltına alındığını öğrenince çok üzüldüğünü belirtti: 
 
“Üstelik terör ile mücadele tarafından alındı. Biz meseleyi her zaman taciz üzerinden dillendirdik. Kadınlar üzerinden konuştuk. Meselenin terörle hiç bir bağlantısı yok. Yaptıkları bütün açıklamalar bunu terörize etmeye çalıştıklarını gösteriyor”
 
‘Susmayın’
 
Taciz kurbanlarına seslerini çıkartmalarını tavsiye eden Demirel kadınlara şöyle seslendi: 
 
“Bu durum karşısında susmayın, annenize anlatın, babanıza anlatın, kadınlar olarak seslerinizi yükseltin denilen ve böyle politikalarla yürütülmeye çalışan bir ülkede kadının susmasını beklemek korkunç bir şey.”
 
22 Şubat 2019-ajanslar-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.