Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Ağrı'dan gelen ve Beyaz Tülbent takan 200 anne, çocuklarının dağa kaçırıldığı söyleyen HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 'oturma eylemi' yapan ailelere destek ziyaretinde bulundu...

 

 

Ağrı'dan gelen anneler, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlatan Diyarbakır annelerini ziyaret ederek, desteklerini iletti.
 
Başlarına beyaz tülbent takan Ağrılı anneler, PKK aleyhine slogan atıp, Diyarbakır'daki annelerle Kürtçe ağıtlar yaktı, acılarına ortak oldu.
Ağrı'dan gelen annelerden Kelime Dinç, teröre tepki göstererek, şöyle konuştu:
 
"Allah'ın izniyle bunlardan kurtulacağız. İnşallah burayı da onlardan temizleyeceğiz. Hepimiz kardeşiz. Buraya, annelere desteklerimizi iletmek için geldik. Hepimizin çocuğu var. İnşallah onlardan bu annelerin çocuklarını alacağız."
 
Ağrılı annelerden Diyarbakır annelerine destek
 
Fatma Üncer de terör örgütünü lanetleyerek, çocukları için oturma eylemi yapan annelerin amaçlarına ulaşması için dua ettiklerini dile getirdi.
 
Bir anne olarak Diyarbakır anneleriyle gurur duyduklarını vurgulayan Üncer, "Bu annelerin çocukları bizim çocuklarımız gibidir.
 
Hepimiz aileyiz, Kürt, Türk fark etmiyor, hepimiz eşitiz. Biz çocuklarımız için geldik buraya, hepimiz Müslümanız." diye konuştu.
 
Ağrı'dan gelen annelerden Nazemin Kınat, 8 yıl önce çocuğunun İstanbul'da çalışırken PKK  tarafından dağa kaçırıldığını anlattı.
 
Gözyaşlarına hakim olmayan anne Kınat, askerden geldikten sonra çocuğunun dağa kaçırıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Oğlum hangi zalimin elindedir bilmiyorum. Hangi zalimin elindeyse oğlumu göndersin. Artık çocuğumu istiyorum. On senedir çocuğumu görmüyorum, artık yeter. Allah onu götürenlerin belasını versin. Oğlumdan, gittiğinden beri hiç haber alamadım." 
...........................
 
"Çocuğumu almadan gitmeyeceğim"
 
Diyarbakır'da, çocuklarının PKK tarafından kaçırılarak dağa götürüldüğünü söyleyen ailelerin HDP Diyarbakır İl Binası önündeki eylemi 35'inci gününde sürüyor.
 
İstanbul'da çalıştığı sırada, 5 yıl önce, askere gitmek üzereyken PKK tarafından kaçırılıp, Suriye'ye götürüldüğünü söyledi, oğlu Ömer (24) için oturma eylemi yapan Salih Gökçe, "Benim bir oğlum asker, bir oğlum dağda; kandırıp, götürdüler. HDP'den açıklama bekliyorum" dedi.
 
Hacire Akar, 21 Ağustos'ta kaybolan oğlu Mehmet'in (21) HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyip, 1 gün sonra, partinin Diyarbakır binası önünde oturma eylemi başlattı.
 
Eylemin 3'üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. 
 
Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu.
 
Akar'ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül'den itibaren HDP önünde oturma eylemine başladı.
 
Eylem, 35'inci günde de 53 aile tarafından sürdürülüyor.
 
"Çocuğumu almadan gitmeyeceğim"
 
Eylem yapan ailelerden Salih Gökçe, oğlunu bulmak için Suriye'ye gittiğini, teröristlerin kendisinden 15 bin lira aldığını anlattı.
 
Gökçe; 
 
"Ben Ağrı'dan geldim; oğlumu İstanbul'dan alıp, Suriye'ye götürdüler. Kobani'ye gitmişler. Kobani'de PYD'li teröristler, önünü kesip, bırakmıyor. Onunla birlikte 30 genç daha var.

 
Ben 2 kez Suriye'ye gidip, geldim. Orada 15 bin TL verdim, param da gitti, elimden aldılar. Meğerse kampın etrafından beni döndürüyorlarmış. Ben oradayken bomba patladı sonra içeri girmeme izin vermediler.
 
HDP evlatlarımızı versin. Benim bir oğlum asker İstanbul'da, bir oğlum da dağa; kandırıp, götürdüler. Kapımızı kilitleyip, gelmişiz. Yine de gitmeyeceğim, bekleyeceğim; çocuğumu almadan gitmeyeceğim" diye konuştu. 
 
(kontra PKK'nın Küçük Kürt çocukları kaçırıp TC ile elele oynadığı 'danışıklı savaş oyununa sürüp öldürtmesi'; Kürt Soyunu kurutma Projesinin Her alanda  sürdürüldüğünün göstergesidir... Zorunlu Askere alınan Binlerce Kürt Çocuğu da -kaza- denilerek aslında Kasıtlı bir şekilde öldürüldü... TC ile uzantısı PKK/HDP'nin elele Oynadığı Kanlı ve Kahpe bir Oyundur bu! d.d.com)
 
 
07 ekim 2019-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.